
W teście porównawczym siedmiu wideł silosowych (profi 42025) zestawiliśmy 7 modeli marek Bressel & Lade, Fliegl, JCB, Knock & Son, Saphir i Schmiting. Poniżej nasza ocena z kilkudniowej pracy sprzętem.
Widły silosowe Brassel & Lade
Firma Bressel & Lade przysłała widły o szerokości 4,59 m z okrągłymi zębami. Tylną ścianę stanowią wycięte laserowo blachy, przez które prawie nie przelatuje sieczka. Narzędzie sprawia wrażenie uporządkowanego i solidnego.
Wzorowa osłona transportowa zębów
Widły Bressel & Lade zyskiwały punkty przede wszystkim za wzorową osłonę transportową. Jest ona pięcioczęściowa i składa się z solidnych rur, które nakłada się na zęby i mocuje śrubami dociskowymi. Plastikowe uchwyty zwiększają komfort obsługi. Tablice ostrzegawcze i lampy pozycyjne zapewniają bezpieczeństwo na drodze. Aby ułatwić montaż, życzylibyśmy sobie jeszcze tylko dwóch małych uchwytów na dużym segmencie środkowym osłony. Praktyczne jest także transportowe zabezpieczenie segmentów bocznych za pomocą zaworu odcinającego.
Plusy i minusy wideł silosowych Brassel & Lade D35
Niepraktyczny uchwyt węży hydraulicznych
Dostęp do 8 smarowniczek jest bardzo dobry, podobnie jak prowadzenie węży. Niepraktyczny jest jednak uchwyt węży bezpośrednio na mocowaniu, ponieważ można uszkodzić węże. Firma Bressel & Lade zna ten problem i planuje to zmienić.
W przyszłości producent nie będzie już oferował fabrycznych reflektorów roboczych.
Zobacz ogólną ocenę siedmiu wideł silosowych w artykule: Które widły silosowe do ładowarki kołowej wybrać? Porównaliśmy 7 modeli!
Zobacz, czy Fliegl robi dobre widły silosowe? Sprawdziliśmy to w teście!
S. Rüther, opr. aj