
Porównaliśmy siedem modeli wideł silosowych marek: JCB, Brassel&Lade, Fliegl, Saphir, Knock&Son, Schmithing. W pierwszej części testu sprawdziliśmy wygodę obsługi i konserwacji, a także prostotę konstrukcji. Oto jak w naszym teście wypadły widły Kock&Sohn.
Przemyślana konstrukcja wideł silosowych Kock & Sohn
Widły silosowe – model 5000 – przy szerokości 4,86 m były najszersze w teście. Na pierwszy rzut oka wydają się niestabilne, jednak w praktyce to wrażenie się nie potwierdza. Choć oszczędzano na grubości materiału, widły są solidne dzięki przemyślanej konstrukcji.
Czemu widły Kock&Sohn mogą rdzewieć?
Wykończenie jest wysokiej jakości. Przez małą szczelinę do nośnika zębów może jednak dostawać się woda. Już przed pierwszym użyciem z nośnika zębów wypływała rdzawa woda. Nie ma reflektorów roboczych ani lamp drogowych.
Plusy i minusy wideł silosowych Kock&Sohn
Czy osłonę na zęby wideł silosowych montuje się łatwo?
Osłona transportowa składa się z pięciu U-kształtnych profili wciskanych na zęby, które mocuje się na śrubami dociskowymi. Poszczególne segmenty są lekkie i łatwo się je montuje. Jeśli jednak zęby są lekko zdeformowane, montaż i demontaż staje się trudny. Tak było w naszym teście z zębami bocznymi.
Jak prowadzone są węże hydrauliczne w widłach Kock&Sohn?
Przestrzenie między płaskownikami na tylnej ścianie mogłyby być nieco mniejsze. Przelatuje nimi materiał, który potem leży na mechanizmie składania. W środkowym segmencie przestrzenie te są nieco mniejsze. Prowadzenie węży jest porządne, a ich uchwyt praktyczny.
Które widły silosowe do ładowarki kołowej wybrać? Porównaliśmy 7 modeli!
Jakie widły silosowe wybrać? Sprawdź co oferuje Bressel & Lade D35?
Czy Fliegl robi dobre widły silosowe? Sprawdziliśmy to w teście!
S. Rüther, opr. aj