
Krampe buduje w Coesfeld nową halę, by zwiększyć moce produkcyjne w zakresie przyczep transportowych. Produkcja ma ruszyć pełną parą w przyszłym roku i pozwoli firmie szybciej reagować na zamówienia.
Krampe buduje nową halę produkcyjną w Coesfeld
Na początku kwietnia w niemieckim Coesfeld ruszyły pierwsze prace budowlane. Rozebrano starą halę, a w jej miejscu powstaje nowoczesny obiekt o powierzchni 7600 m². Zgodnie z planem ma być gotowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
Sprawdź koniecznie: Która wywrotka jest najlepsza? Przetestowaliśmy przyczepy Farmtech, Joskin, Kröger, Oehler, Rudolph i Zasław!
Nowa część zakładu ma spełniać aktualne standardy zrównoważonego rozwoju. Będzie tam zautomatyzowane centrum obróbki blach, stanowiska ze spawaniem robotycznym oraz nowoczesna logistyka magazynowa. Krampe podkreśla, że dzięki temu zwiększy wydajność i precyzję produkcji swoich przyczep.
Produkcja przyczep serii Radium i FlexBody
Rozbudowa fabryki w Coesfeld to nie koniec planów firmy. Krampe postanowił także ponownie wykorzystać swój dawny zakład w Coesfeld-Lette. Właśnie tam będą montowane (nowe w ofercie Krampe) trójstronne wywrotki FlexBody oraz niektóre modele z serii Carrier.
Bardziej złożone przyczepy Radium, które zostały niedawno przejęte przez Krampe od firmy Kaweco, wymagają ścisłej współpracy konstruktorów i działu produkcji, więc pozostaną w głównym zakładzie w Coesfeld. Producent tłumaczy to potrzebą szybkiego wprowadzania zmian i optymalizacji konstrukcji.
Czytaj także: Kto przejmie produkcję przyczep objętościowych Radium po upadłym Kaweco?
Kiedy ruszy produkcja nowych modeli przyczep Krampe FlexBody?
Według zapowiedzi Krampe, seryjna produkcja nowych modeli Radium i FlexBody rozpocznie się w czerwcu 2026 roku. Do tego czasu część procesów będzie realizowana w istniejących halach, by stopniowo przygotować się do pełnego wdrożenia nowych linii.
Sprawdź również: Krampe wjeżdża na rynek trójstronnych wywrotek
Dzięki tej inwestycji Krampe liczy, że poszerzy swoją ofertę i będzie w stanie lepiej niż do tej pory odpowiadać na potrzeby rynku. Większa powierzchnia i automatyzacja produkcji mają skrócić czas realizacji zamówień oraz zwiększyć moce przerobowe bez kompromisu dla jakości, z której marka jest znana.
opr. aj