StoryEditor

Rozstrzygnięcie konkursu „Żniwa z profi”!

Z pól zniknęły zboża i czas ponownie siać rzepak, pora więc ogłosić zwycięzców naszego konkursu fotograficznego „Żniwa z profi”, w którym tak chętnie wzięliście udział!

17.08.2022., 00:00h
Lato, upały i długie dni – dla osób niezwiązanych z rolnictwem to czas urlopów i wypoczynku na morzem, jeziorem, w górach lub przy basenie. Dla rolników jest to jednak czas żniw, czyli wzmożonego wysiłku przy zbiorze plonów, kiedy 8-godzinny dzień pracy staje się mrzonką. To jedyny okres w roku, kiedy rolnicy patrzą w niebo z nadzieją, że dziś nie będzie padać i uda się zebrać ziarno jak najlepszej jakości.

Jest to również czas, w którym na polach i w zagrodzie dzieje się wiele, a my chcieliśmy zobaczyć, jak sobie w tym czasie radzisz, jakimi maszynami pracujesz, które zadania wykonujesz najchętniej. W ramach konkursu fotograficznego „Żniwa z profi” nadesłaliście do nas setki zdjęć wprost z akcji z pola! Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, za co dziękujemy wszystkim uczestnikom. A było Was blisko trzystu
Choć każde zgłoszenie jest dla nas bardzo ważne, nie jesteśmy w stanie nagrodzić wszystkich.

Wyłoniliśmy naszym zdaniem autorów najlepszych zdjęć, a oto oni:

Wiktor z Lidzbarka
Wiktorowi żniwa kojarzą się upalną pogodą, rykiem kombajnu i upragnionymi Dożynkami. Największą satysfakcję sprawia mu koszenie kombajnem i prasowanie słomy odłożonej na pokosy. W swoim gospodarstwie pracuje także agregatem uprawowym oraz wozi zboże przyczepami.

Mateusz z Borowa
Żniwa kojarzą się Mateuszowi z tonami pszenicy zrzuconej z przyczepy wiadrami… a przerzuca ich całkiem sporo, skoro największą satysfakcję sprawia mu brak miejsca w magazynie. W gospodarstwie pracuje poczciwy Ursus C-330, Bizon Z056 oraz Zetor 7011 i Massey Ferguson 6280.

Agata z Ogard
Kiedy Agata była dzieckiem, żniwa kojarzyły się jej z przymusowymi wakacjami na wsi w gospodarstwie. Teraz, gdy sama pracuje na roli, cieszy się już na samą myśl o zebraniu plonów całorocznej ciężkiej pracy. Podstawa sukcesu w przypadku żniw u Agaty, to wspólna praca zgranej ekipy. W obejściu ma również kilka klasyków, jak chociażby Ursusa C-360, Ursusa 912, MTZ 82, czy przyczepę Pronar do zwożenia słomy.

Iza z Kościerzyny
Zbiór żyta, jęczmienia, pszenicy, owsa, rzepaku w letnim upale – z tym kojarzą się żniwa Izie, a największą radość sprawiają jej zebrane plony. Co ciekawe, oprócz kombajnu, czasami korzysta ze starej dobrej kosy.

Szymon ze Stanowic
Żniwa to dla Szymona najlepszy okres w roku. W gospodarstwie korzysta z kombajnów marki Claas oraz ciągników JCB. Największą dumą i satysfakcję czuje, gdy z kombajnu zboże sypie się na przyczepę, bo ma świadomość, że to owoc ciężkiej całorocznej pracy.

Stanisław z Kakulina
Ciężka praca do późnych godzin nocnych, to skojarzenie Stanisława dotyczące żniw, podczas których pracuje kombajnem, ciągnikiem, przyczepą i prasą. Jest dumny z tego, że dostarcza zboże, z którego powstaje chleb dla całej Polski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu „Żniwa z profi”, za zaangażowanie i nadesłane zdjęcia!

opr.: aj
fot.: aj
24. maj 2024 05:52