StoryEditor

Opony rolnicze Alliance

To modele do ciągników, opryskiwaczy, upraw międzyrzędowych, ładowarek teleskopowych, koparko-ładowarek i ładowarek kompaktowych.

19.09.2021., 00:00h

Wprowadzając na rynek nowe rozmiary trzech modeli opon rolniczych, firma Alliance – należąca do Yokohama Off-Highway Tires rozszerza swoją ofertę. 

Alliance 372 VF – do ciągników

Jak wyjaśnia producent, dostępna łącznie w 30 rozmiarach opona Alliance 372 VF to największa na rynku gama ogumienia do ciągników i kombajnów. Ta zmodernizowana niedawno opona o nowej konstrukcji i mieszance do jazdy po ściernisku jest teraz dostępna w dodatkowym rozmiarze VF 710/60R34. Niezależne badania przeprowadzone we Francji potwierdzają, że gama opon 372 VF wyznacza nowe standardy w zakresie oszczędności paliwa, przyczepności, ograniczenia poślizgu i wielkości powierzchni nacisku, jednocześnie skutecznie chroniąc glebę. 

Alliance 363 VF – do upraw międzyrzędowych

Opona Alliance 363 VF o unikalnej, hybrydowej konstrukcji przeznaczona jest przede wszystkim do ciągników i opryskiwaczy często poruszających się po drogach w trakcie przejazdu z jednego pola na drugie. Ta szybkobieżna opona ze stalowym opasaniem i technologią Very High Flexion (VF) jest teraz dostępna w rozmiarach 380/105R50 oraz 480/80R50. 

Producent wskazuje na cechy tego ogumienia: do jej najważniejszych zalet należą niskie zużycie i długi okres eksploatacji. Raporty praktyczne dowodzą, że opona 363 VF do upraw międzyrzędowych wytrzymuje jazdę po drodze do dwóch razy dłużej niż opony o standardowej konstrukcji bieżnika.

Alliance 585 – wszechstronna

Ta wszechstronna opona o stalowym opasaniu do zastosowań rolniczo-przemysłowych radzi sobie na twardych nawierzchniach, luźnym żwirze i innych gruntach. Dzięki temu stanowi uniwersalne rozwiązanie umożliwiające poruszanie się w trudnych warunkach: w budownictwie, przemyśle, rolnictwie, a także podczas robót komunalnych czy przewożenia materiałów. Od ładowarek, przez koparko-ładowarki aż po ładowarki kompaktowe: konstrukcja Alliance 585 pozwala na łatwą i efektywną współpracę z każdym z tych pojazdów. Opona ta jest teraz dostępna również w rozmiarach 305/70R16.5 oraz 265/70R16.5.

opr. jj

19. lipiec 2024 03:57