StoryEditor

Lemken inwestuje 18 mln euro w nowy zakład

W 2018 roku firma Lemken dodała do swojej oferty sprzęt do mechanicznego odchwaszczania upraw marki Steketee. 

24.02.2022., 00:00h

Od tego czasu Steketee, holenderska fabryka maszyn, którą Lemken nabył właśnie w tym celu, szybko się rozwinęła, korzystając z globalnego zwrotu w kierunku mechanicznego, sterowanego kamerami systemu zwalczania chwastów. Dlatego Lemken zainwestuje w nowy zakład, który powstanie w Dinteloord (Brabancja Północna), niedaleko obecnej siedziby. Dodatkową zaletą nowej fabryki będzie połączenie z klastrem rolno-spożywczym Nieuw Prinsenland. Otwarcie fabryki planowane jest na koniec 2023 roku, a zatrudnienie w niej znajdzie co najmniej 30 dodatkowych pracowników. 

Wykorzystanie sztucznej inteligencji

Dyrektor zarządzający firmy Lemken, Anthony van der Ley, wyjaśnia powody takiej decyzji: "Świat wokół nas szybko się zmienia. Dlatego wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw muszą współpracować, aby zapewnić zrównoważony rozwój w produkcji żywności. Nowe technologie otwierają szeroki wachlarz możliwości. Dzięki przejściu na inteligentne mechaniczne zwalczanie chwastów możemy stosować środki ochrony roślin w sposób bardziej precyzyjny i stopniowo ograniczać ich użycie. Właśnie dlatego od 2018 r. kontynuujemy rozwój, produkcję i sprzedaży maszyn Steketee." Van der Ley dodaje, że ambicje firmy wykraczają poza zwykłą rozbudowę i modernizację: "Chcemy znacznie więcej inwestować w rozwój produktów, aby wykorzystać pozycję firmy Steketee jako innowatora, na przykład dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji". 


Dobre warunki pracy

"Przywiązujemy dużą wagę nie tylko do rozwoju naszej firmy, ale także do zapewnienia dobrych warunków pracy" - podkreśla Nicola Lemken. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć lokalizację w pobliżu, dzięki czemu wszyscy nasi pracownicy mogą bez problemu przenieść się do nowego miejsca pracy. Atrakcyjne otoczenie jest również ważne z punktu widzenia kolejnych rekrutacji. Ponadto połączymy kreatywny projekt nowego budynku z możliwością zdobycia pozycji doświadczonego i innowacyjnego partnera dla innych firm, uniwersytetów i szkół wyższych, a także zaoferowania pracy studentom lub firmom rozpoczynającym działalność." 

Lemken i Steketee

- Zaledwie trzy lata po przejęciu przez nas firmy Steketee robimy duży krok - mówi Iljan Schouten, Dyrektor Zarządzający Steketee. Jestem bardzo dumny, że firma Lemken zaufała marce Steketee oraz naszemu zespołowi młodych talentów i doświadczonych pracowników. Przywiązujemy dużą wagę do nowych technologii zarówno w naszej fabryce, jak i w naszych produktach końcowych. Chcemy stworzyć nie tylko najnowocześniejszy zakład produkcyjny, ale także centrum rozwoju i AgroForum jako źródło inspiracji i wiedzy dla naszych krajowych i międzynarodowych klientów.

opr. jj

19. maj 2024 13:03