StoryEditor

Jakie możliwości ma Pöttinger Connect?

Firma Pöttinger wkracza w świat rolnictwa precyzyjnego. Na początku sierpnia do sprzedaży trafi własny system telematyczny Pöttinger Connect. Jakie będą jego możliwości?

01.05.2022., 00:00h

Dane w chmurze

Przy współpracy z systemem ISOBUS system Pöttinger Connect zapewnia dostęp do świata wirtualnego. Dane dotyczące aktualnego położenia i stanu pracy maszyny są wysyłane do wirtualnej platformy agrirouter, skąd mogą być pobrane przez programy wspomagające zarządzanie gospodarstwem. Przykładowo programy NEXT Machine Management i NEXT Field Indexing pozwalają na wieloletnie gromadzenie danych a także ich wizualizację na wykresach, ułatwiając ich porównanie.


Precyzyjna praca

Jak już wspomnieliśmy, system telematyczny współpracuje z ISOBUS. Dane mogą być zbierana z terminala maszyny współpracującej lub terminala ciągnika. Pöttinger Connect pozwala również na przesyłanie danych do terminala. W ten sposób można np. wczytać przygotowane wcześniej mapy zasobności i na ich podstawie ustalać dawkę wysiewu nasion. Inną funkcją jest kontrola sekcji, która pozwala na uniknięcie nakładania się rzędów wysiewanych roślin.

Pöttinger Connect  będzie dostępny od 1 sierpnia 2022 r.

 

opr. ap

fot. firmowe

18. maj 2024 14:37