StoryEditor

Bobcat z nagrodami

Zdobyły je dwie maszyny: kompaktowa ładowarka gąsienicowa  T770 i mała ładowarka S590 o sterowaniu burtowym.

28.07.2021., 00:00h

Utrzymanie wartości

Nagrody EquipmentWatch 2021 przyznano w kategorii „najwyższa wartość zachowana” (HRV). To jedyne nagrody w branży, które wykorzystują bezstronne dane pochodzące od osób trzecich , wskazujących sprzęt, który według prognoz najlepiej zachowa i utrzyma swoją wartość w czasie najbliższych pięciu lat. Wspomniana wartość obliczana jest zgodnie ze standardami amortyzacji rynkowej. 

Badania amortyzacji

Zdobywcy nagrody HRV reprezentują kategorie produktów w ramach typów maszyn, które mają zachować najwyższy procent pierwotnej wartości po okresie pięciu lat. Stosując zasady uczciwego rynku i pojęcie przymusowej wartości likwidacyjnej, analitycy EquipmentWatch, badają amortyzację rok do roku dla ponad 12 000 modeli, obejmującą modele nawet sprzed 30 lat. Korzystając z zastrzeżonego algorytmu, EquipmentWatch jest w stanie przewidzieć procent pierwotnej wartości wybiegając w przyszłość aż do 84 miesięcy.

Od rolnictwa po budownictwo

Nagrody EquipmentWatch HRV obejmują 30 kategorii w zakresie sprzętu budowlanego, dźwigowego, podającego i rolniczego. Kategorie obejmują najpopularniejsze typy sprzętu na podstawie obserwowanej corocznej aktywności rynkowej. Jak informuje Bobcat, firma już szósty rok z rzędu zdobyła nagrodę EquipmentWatch HRV. 

opr. jj

22. lipiec 2024 17:00