StoryEditor

AFS Harvest Command marki Case IH

To zaawansowana technologia w kombajnach Axial-Flow, która upraszcza zbiór przez optymalizację ustawień maszyny. Celem jest zachowanie jakości ziarna podczas zbioru i ograniczenie jego strat. 

23.05.2022., 00:00h

Wśród znanych rozwiązań są te, które dotyczą prędkość rotora, automatyczny wentylator czyszczący, a także napęd zespołu żniwnego z regulacją prędkości podawania materiału roślinnego.

Lista nowości

Oto krótka charakterystyka każdej z nich:

  • regulacja łopatek w klatce rotora z poziomu kabiny – kiedy system AFS Harvest Command jest aktywny, sześć tylnych łopatek regulowanych jest automatycznie. Dzięki tej funkcji system AFS Harvest Command może w znacznym stopniu regulować przetwarzanie materiału roślinnego. Umożliwia to algorytmowi sterującemu natychmiastowe reagowanie na zmieniające się warunki zbioru oraz optymalizację omłotu i separacji,
  • kabinowa regulacja sita wstępnego – obok regulacji górnego i dolnego sita, system AFS Harvest Command kontroluje również ustawienie sita wstępnego. Umożliwia to systemowi AFS Harvest Command regulację wszystkich ustawień sit zgodnie z zapotrzebowaniem, w zależności od informacji zwrotnych otrzymywanych z czujników strat, kamery ziarna oraz czujników nacisku na sita;
  • kamera ziarna – dostarcza do algorytmu sterującego systemu AFS Harvest Command informacji zwrotnych na temat próbek. Wykorzystuje światło wielowidmowe (widzialne i niewidzialne). Ta opatentowana technologia dokładnie monitoruje jakość próbki; wykorzystuje ultrafiolet do wykrywania pękniętych i złamanych ziaren, a także światło widzialne (zielone, czerwone, niebieskie) oraz podczerwień do wykrywania zanieczyszczeń.
  • czujniki obciążenia sita – to czujniki obciążenia sita i kluczowy komponent umożliwiający uzyskanie stałej szczytowej wydajności zbiorów. Dzięki temu rozwiązaniu system AFS Harvest Command otrzymuje dane na temat obciążenia sit. Algorytm automatyzacji potrafi odróżnić przeciąż enie sita od wydmuchiwanych strat. Wentylator samoczyszczący oraz sita współpracują wzajemnie regulując się w taki sposób, aby zachować idealne ustawienia robocze oraz nacisk na sita w zależności od tego, jak zmieniają się warunki i/lub przechył kombajnu.

opr. jj

24. maj 2024 06:28