StoryEditorPREMIERA FILMU

Tego jeszcze nie było! Pokaz pracy 4 sieczkarni na Krajowym Dniu Kukurydzy…

Cztery potężne sieczkarnie różnych marek, pracujące ramię w ramię na jednym polu, a do tego agregat do siewu prosto w ściernisko, brona talerzowa i nowość na polski rynku – mechaniczny szpadel. Zobacz koniecznie krótką zapowiedź filmu z pokazu, który w dłuższej wersji zaprezentujemy już wkrótce!

09.09.2022., 13:46h
Artur JakubekArtur Jakubek

Po lipcowym pokazie Żniwa i siew z top agrar i profi, gdzie byliśmy jednym ze współorganizatorów, przyszedł czas na kolejną huczną imprezę polową. Huczną nie tylko ze względu na jej rozmach, ale również ryk potężnych silników drzemiących w pracujących maszynach.

Na jednym polu: Claas Jaguar 950, John Deere 8300i, Krone BiG X 680, New Holland FR 650

Szóstego września w miejscowości Wilkowice na polach gospodarstwa Długie Stare, przygotowaliśmy dla Was specjalny pokaz zbioru kukurydzy na zielonkę czteroma sieczkarniami marek: Claas Jaguar 950, John Deere 8300i, Krone BiG X 680, New Holland FR 650, którym towarzyszyły przyczepy objętościowe Krone, Schuitemaker oraz Wielton.

Brona talerzowa Lemken Rubin 10 podcinała glebę

W pokazie mogliście zobaczyć również półzawieszaną bronę talerzową Lemken Rubin 10, która przy ok. 7 cm głębokości pracy podcinała glebę na całej szerokości roboczej. Próbkę swoich możliwości zaprezentował agregat do siewu bezpośredniego Horizon DSX 60-20, który nie uprawia gleby, a jedynie ją nacina tworząc łoże siewne, w którym odkłada nasiona i nawóz. Maszyna był sprzężona z nowym modelem ciągnika JCB FAstrac 8330 iCon, o którym szerzej piszemy w aktualnym wydaniu profi 5-2022.

Mechaniczny szpadel Imants 48SX zamiast pługa

Nowością zaprezentowaną na pokazie maszyn podczas Krajowego Dnia Kukurydzy był mechaniczny szpadel Imants 48SX, który według producenta, z powodzeniem może zastąpić nie tylko pług, ale również kultywator do uprawy przedsiewnej. Przekonaj się sam, jak zaprezentował się na ściernisku po kukurydzy na polu w Wilkowicach.

Zbieracz kolb PowerCorb wzbudził zainteresowanie

Dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem licznie przybyłych rolników cieszył się zbieracz kolb PowerCorb, opracowany przy współudziale Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Maszyna zaczepiona za kombajnem zbożowym ma wyłapywać osadki wypadające z zespołu czyszczącego, które następnie można z powodzeniem zagospodarować na cele energetyczne.

Więcej o maszynach biorących udział w pokazie podczas Krajowego Dnia Kukurydzy w Wilkowicach zorganizowanego przy współudziale Krajowego Związku Plantatorów Kukurydzy oraz redakcji Tygodnika Poradnika Rolniczego i redakcji profi, przeczytacie już wkrótce na łamach naszego magazynu. Tymczasem zapraszamy na krótki film będący zapowiedzią dłuższej relacji z pokazów.

19. maj 2024 13:50