StoryEditor

Rolnictwo Precyzyjne – oto najlepsi z najlepszych!

Na ten moment Mistrzowie Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym 2023 czekali chyba najbardziej. Wręczenie nagród miało miejsce na targach Agro Show w Bednarach.
26.09.2023., 14:00h

Przed młodymi rolnikami stoją duże wyzwania. Aby im sprostać, już w szkole powinni zgłębiać tajniki teorii i doskonalić się w praktyce w kwestii rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Chcąc im w tym pomóc, firma 365FarmNet oraz Agrocom Polska wraz z partnerami: Michelin, Claas, Agrosimex, Horsch, Kuhn, Vaderstad przy wsparciu i patronacie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zorganizowali Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. Oto kto wygrał w II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym?

image

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Wręczenie nagród na targach Agro Show 2023 – miejsca od 20 do 11 (od lewej do prawej).

FOTO: Jan Józefowicz

120 szkół i ponad 1000 uczestników

Do udziału w pierwszej edycji tego konkursu zarejestrowało się 120 szkół. Analiza aktywności uczestników wykazała, że w webinarach brało udział nawet ponad 1000 uczestników, a w testach kompetencji – ok. 1500 uczniów. O zmaganiach związanych z tym wydarzeniem informowaliśmy już na stronie Profi.

image

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym.

FOTO: Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

Specjalistyczna wiedza

Celem tej inicjatywy było propagowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie, dając dostęp do specjalistycznej wiedzy i nagradzając jej znajomość oraz umiejętność wykorzystania. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody indywidualne i w klasyfikacji grupowej dla zwycięskich szkół.

 

opr. Jan Józefowicz, źródło: organizatorzy Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

19. maj 2024 13:35