StoryEditor

Kto wygrał w II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym?

W szranki stanęły 103 szkoły rolnicze, z których sklasyfikowano 1230 uczniów. Najlepsi pojadą na targi Agritechnica, a to nie wszystko.
22.06.2023., 18:00h

Uczniowie szkół rolniczych i klas o profilu rolniczym po raz kolejny zmierzyli się w konkursie o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Do zdobycia były gadżety, sprzęt elektroniczny, np. dron DJ i kamera GoPro, a także wycieczka dla uczniów i opiekunów szkolnych na targi Agritechnica 2023 w Hanowerze.

Rolnictwo precyzyjne - inteligentne zarządzanie gospodarstwem

Wykorzystanie innowacyjnych technologii w rolnictwie precyzyjnym, to skok w nowoczesność. Specjalistyczne aplikacje i platformy dla rolników to łatwo dostępne narzędzia, pozwalające na efektywne zarządzanie gospodarstwem bez wychodzenia z domu. Z najnowszych rozwiązań korzystają już miliony rolników, a pole do rozwoju inteligentnego rolnictwa jest bardzo szerokie. Prym wiodą drony do mapowania pól, czy sygnał satelitarny do skanowania gleby, obrazowania i obliczania potencjalnego plonowania. Połączenie doświadczeń i aktualnych możliwości technologii daje istotne korzyści. Automatyzacja działań, dokładne pomiary oraz zwiększenie wydajności pracy ludzi i maszyn, zapewnia zmniejszenie kosztów i podniesienie jakości oferowanych produktów.

Przyszli rolnicy rewolucjonizują systemy gospodarowania

Do nowoczesnych technologii garną się przede wszystkim młodzi rolnicy, którzy z czasem będą mogli zrewolucjonizować system prowadzenia gospodarstw. Przeniesienie wykorzystywanych w codziennym życiu rozwiązań na pracę rolnika to obietnica sprawnego i optymalnego zarządzania, oszczędność czasu i kosztów oraz zwiększenie przychodów. Zainteresowanie zagadnieniami z dziedziny informatyki, zdobywanie wiedzy dotyczącej rolnictwa precyzyjnego i łączenie doświadczeń starszych pokoleń z obecnym postępem technologicznym to skarbnica pomysłów i możliwości.

Jedną z metod wprowadzania młodzieży do świata nowoczesnych rozwiązań technicznych są zmagania w ramach Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Wśród firm, które organizują tą imprezę są: Agrocom, Agrosimex, Claas, Horsch, Kuhn, Michelin, Väderstad i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Klasyfikacja drużynowa miejsca od 10 do 4

10 miejsce: wywalczył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, zdobywając 406 punktów (czas: 11:36:55).

9 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie 407 punktów (czas: 11:36:01).

8 miejsce: Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu 417 punktów (czas 11:38:37).

7 miejsce: Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie 426 punktów (czas: 11:35:09).

6 miejsce: Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie 427 punktów (czas: 11:36:55).

5 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 429 punktów (czas: 11:33:31)

4 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie 453 punkty (czas: 11:37:07)

Miejsca medalowe

3 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej 515 punktów (czas: 11:38:57)

2 miejsce: Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku 526 punktów (czas; 11:34:03)

1 miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu 608 punktów (czas: 11:34:54)

Redakcja PROFI gratuluje wszystkim uczestnikom zmagań w ramach II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – tak trzymać!

opr. Jan Józefowicz, źródło: organizatorzy Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

21. maj 2024 05:28