StoryEditorMateriał promocyjny

Pralka z dużym wsadem - polecane modele marki Bosch

Potrzebujesz pojemnej pralki, w której wypierzesz ubrania całej rodziny? Przyjrzyj się modelom marki Bosch. To uznany producent, który proponuje kilka serii sprzętów - każda z nich precyzyjnie dostosowana do zróżnicowanych potrzeb i budżetów. Dowiedz się, jakie urządzenie będzie udanym zakupem!
21.07.2023., 00:56h
Współpraca reklamowaWspółpraca reklamowa

Duża pralka - to znaczy jaka?

Najpopularniejsze modele pralek mają pojemność 7-9 kg. Dla dużych rodzin może to być za mało. Mniejszy wsad oznacza konieczność częstszego uruchamiania prania, a to szybko znajdzie odbicie w rachunkach za prąd. Dlatego w miarę możliwości lepiej kupić urządzenie, które będzie bardziej pojemne - na przykład takie, które pomieści 10 kg odzieży. Dobrze, by taka pralka była również energooszczędna, czyli miała wysoką klasę energetyczną.

Zwykle jednak takie urządzenia oznaczają spory wydatek. W przypadku marki Bosch dobrze przeznaczyć na najbardziej pojemne pralki ok. 5000 zł. Zwróć jednak uwagę, że za pojemnością idą inne atuty. To innowacyjne sprzęty, które zużywają niewiele prądu, a przy tym oferują szereg udogodnień związanych z praniem.

Jak porównywać poszczególne modele? Najważniejsze parametry

Zwróć uwagę, że modele pralek Bosch podzielone są na serie. Najmniejsze, najprostsze urządzenia to Bosch Serie 2, bardziej zaawansowane, pojemne sprzęty - Serie 4, stworzone z troską o ekologię modele - Serie 6, a innowacyjne, łączące się z aplikacją urządzenia - Serie 8. W ten sposób łatwo określić, czego szukasz i z jakim wydatkiem musisz się liczyć.

W przypadku najbardziej pojemnych urządzeń zwróć uwagę na Serie 8. Całkowicie wyeliminuj za to Serie 2 - to kompaktowe urządzenia do niewielkich pomieszczeń.

Jakim parametrom trzeba się przyjrzeć, jeśli chcesz dobrze wybrać pralkę do domu? Oprócz pojemności istotne są też inne kwestie, takie jak:

  • wymiary urządzenia;
  • klasa energetyczna;
  • maksymalna prędkość wirowania;
  • łatwe sterowanie;
  • dodatkowe funkcje;
  • zastosowane technologie ułatwiające pozbycie się zabrudzeń.

Pralki Bosch odznaczają się też klasycznym designem, który dobrze wpisuje się w nowoczesne wnętrza - niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu planujesz ustawić pralkę.

Najlepsze pralki z dużym wsadem - polecane modele Bosch

Największy wybór pralek będziesz mieć z wsadem 8-9 kg. Jeśli szukasz bardziej pojemnych modeli, będzie ich mniej do wyboru. Każdy z polecanych sprzętów zmieści 10 kg prania i każdy zbiera pozytywne recenzje użytkowników, chwalących, jak pralka sprawdza się w praktyce!

  • BOSCH WAX32KH2BY Serie 8 - maksymalna prędkość wirowania w tym modelu to aż 1600 obrotów na minutę. Klasa energetyczna - C. Zwróć uwagę na szereg innowacji, które cię zachwycą! Przede wszystkim - sprzęt jest kompatybilny z aplikacją mobilną Home Connect. Co więcej, masz tu system automatycznego dozowania detergentu - i-DOS. Wystarczy raz napełnić zbiornik, by zapomnieć o jego uzupełnianiu przez ok. 20 cykli prania. Pralka odpowiednio dobiera ilość wody i detergentu, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty pozbywania się plam, ale z ochroną delikatnych tkanin. Możesz zaprogramować czas zakończenia prania lub skorzystać z przycisku Start/Pauza, by dołożyć do bębna zapomniane skarpetki. Spieszysz się? Skorzystaj z funkcji Skróć czas - pranie zajmie mniej czasu, ale ciągle dokładnie pomoże usunąć zabrudzenia.
  • BOSCH WAX32EH0BY - zachwycający designem model, którego maksymalna prędkość wirowania wynosi 1600 obrotów na minutę. Jak w urządzeniu powyżej - klasa energetyczna pralki to C. Znajdziesz tutaj kilka omówionych wcześniej innowacyjnych rozwiązań - w tym system automatycznego dozowania detergentu i-DOS, przycisk Start/Pauza i programowanie czasu zakończenia prania. Sprzęt jest kompatybilny z aplikacją Home Connect. Zwróć też uwagę na system AntiStain, który pozwala pozbyć się trudnych plam bez stosowania dodatkowych odplamiaczy.
  • BOSCH WGB254AXPL - sprzęt w modnym kolorze inox, który świetnie będzie komponował się z nowoczesnym wnętrzem. Maksymalna prędkość wirownia to 1400 obrotów na minutę. Zwróć uwagę na wysoką klasę energetyczną A. Sprzęt działa za aplikacją Home Connect, a wśród innowacyjnych rozwiązań znajdziesz m.in. programowanie czasu zakończenia prania oraz AntiStain Plus.

Pojemne modele to najlepszy wybór dla większych rodzin. Chcesz obejrzeć więcej propozycji najwyżej ocenianych sprzętów? Sprawdź pralki Bosch w sklepie MediaMarkt!

17. czerwiec 2024 21:46