StoryEditor

Nowy sojusz na rynku maszyn zielonkowych! Kto dostarczy sprzęt marki New Holland?

Trudności na rynku maszyn, jakie notują firmy od zeszłego roku sprawiają, że kolejni producenci weryfikują swoje możliwości i podejmują współpracę z nowymi partnerami biznesowymi. Niedawno takie kroki podjął Fendt, teraz mamy informacje o kolejnej firmie. Kto będzie sprzęt marki New Holland do zbioru zielonek?

06.04.2025., 15:00h

Na rynku maszyn zielonkowych w Europie następuje ważna zmiana. Firmy CNH i Maschio Gaspardo ogłosiły nową umowę o współpracy i licencjonowaniu, obejmującą dystrybucję i dostawy maszyn zielonkowych marki New Holland, a także części zamiennych i usług serwisowych. Nowe porozumienie dotyczy rynku europejskiego i obejmuje maszyny, tj. kosiarki, kondycjonery, przetrząsacze i zgrabiarki karuzelowe.

Co zmienia się dla użytkowników maszyn New Holland?

W ramach umowy firma Maschio Gaspardo przejmie odpowiedzialność za dostawy i dystrybucję sprzętu marki New Holland do zbioru zielonek. Celem tego partnerstwa jest zapewnienie ciągłości w dostępności sprzętu. Ma ono również poprawić jakość wsparcia technicznego i serwisu. Jak zapewniają obie strony, rolnicy mogą liczyć na sprzęt New Holland o takiej samej, jak dotychczas, jakości oraz na rozszerzone wsparcie serwisowe.

Maschio Gaspardo i CNH wspólnie projektują maszyny zielonkowe

Współpraca między CNH a Maschio Gaspardo nie kończy się na dystrybucji sprzętu. Obie firmy ogłosiły również nową formę partnerstwa, w której będą wspólnie definiować nowe produkty zgodnie z potrzebami rolników. Maschio Gaspardo ma kierować pracami inżynieryjnymi, co oznacza, że doświadczenie tej firmy będzie miało realny wpływ na rozwój przyszłych modeli maszyn zielonkowych sygnowanych logo New Holland.

image
Maschio Gaspardo będzie produkować sprzęt zielonkowy marki New Holland.
FOTO: firmowe

Maszyny zielonkowe pod wspólnym nadzorem

Rozszerzone partnerstwo podkreśla zaangażowanie obu firm w dostarczanie nowoczesnych rozwiązań do zbioru siana i zielonki. Choć oficjalnie mowa jest o współpracy na rynku europejskim, jej efekty mogą być odczuwalne szerzej – zwłaszcza w kontekście unifikacji oferty i wzajemnego wykorzystania zaplecza technicznego.

Nowa umowa oznacza istotne zmiany w zapleczu dystrybucyjnym, ale dla użytkownika końcowego najważniejsza jest sprawna dostawa maszyn, dostępność części oraz niezawodne wsparcie. Wspólne projektowanie przyszłych produktów może również wpłynąć na to, jakie rozwiązania trafią na pola w najbliższych latach. O tym przekonamy się już wkrótce.

opr. aj

07. kwiecień 2025 17:01