StoryEditor

Czy nowy Case IH Quadtrack i John Deere RX przekroczą granicę 700 KM?

Wygląda na to, że walka o większe i mocniejsze traktory zaostrza się. Krąży wiele zdjęć maszyn, które wydają się być nowym i mocniejszym Case IH Quadtrac i John Deere RX. Czy przekroczą moc 700 KM?
22.08.2023., 08:45h

Jak rozwiną się ciągniki rolnicze?

Chociaż wiele mówi się o zastąpieniu ciągnika rolniczego rojem małych pojazdów autonomicznych, nadal jest duże zapotrzebowanie na traktory o coraz większej mocy, do ciągnięcia szerokich i wydajnych agregatów i siewników. Zaledwie kilka tygodni temu firma Claas zaprezentowała dwa, najmocniejsze w serii, ciągniki Xerion 12, z flagowy modelem wyposażonym w 15,6-litrowy silnik Mercedes-Benz o maksymalnej mocy aż 653 KM.

image

Claas wprowadza najmocniejsze w historii serii Xerion modele oznaczeniem 12.590 i 12.650.

FOTO:

Ile KM będą miały nowe ciągniki przegubowe John Deere i Case IH?

W ramach prac nad nowym Xerionem, firma Claas przeprowadziła rozmowy z obecnymi właścicielami i potencjalnymi nabywcami jasnozielonych ciągników, w których pytała o to, jakiej mocy potrzebują w swoich ciągnikach. Wygląda na to, że 650 KM było wystarczające, choć prawdopodobnie użytkownicy ciągników Case IH i John Deere chcieliby mocniejszych maszyn. Oczywiście nie ma oficjalnych informacji, ale wydaje się, że obaj producenci przygotowują się do przekroczenia bariery 700 KM.

image

W Internecie krążą domysły, że moc nowego Case IH Quadtraca przekroczy 700 KM!

FOTO:

Nowy Case IH Quadtrac

Śledząc poczynania marki Case IH, niemieccy koledzy uważają, że rozpoznawalne (na nieoficjalnych zdjęciach) na masce oznaczenie „715” daje wyobrażenie o mocy nowego Quadtraca. Niektóre komentarze w Internecie sugerują nawet, że maksymalna moc silnika Cursor 16 w nowym flagowym Quadtracu ma sięgać 780 KM.

image

Czy na zdjęciu zrobionym ukradkiem w trasie jest nowy John Deere 9RX czy może 10RX?

FOTO:

Czy John Deere zaprezentuje 10 RX?

W Internecie krążą również niewyraźne zdjęcia ciągnika, który wydaje się być maszyną z gąsienicami, ramą i maską większymi od obecnego modelu John Deere 9RX 640. Pytania, czy to nowy ciągnik serii 9RX, a może 10RX, a także czy silnik John Deere 13,6 l (w modelu 9RX 640) zastąpi jednostka o pojemności 18 l, pozostają nadal bez odpowiedzi.

image

Case IH zaprezentuje nową generacje ciągników Quadtrac na targach Farm Progress Show w 

FOTO:

Case IH na targach Farm Progress Show

W tej chwili nie możemy potwierdzić niczego konkretnego, ale podobno nowy Quadtrac pojawi się na targach Farm Progress Show w Illinois pod koniec tego miesiąca, po czym nastąpi europejska premiera na targach Agritechnica w listopadzie.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy firma John Deere wyznaczyła podobne miejsca wprowadzenia na rynek nowego, większego modelu RX, chociaż jednym z trzech ciągników, które z pewnością spodziewamy się zobaczyć na targach Agritechnica, jest nowy Claas Xerion.

opr. aj

26. maj 2024 08:09