StoryEditor

Continental wprowadza nowe rozmiary opon TractorMaster

Serie opon rolniczych TractorMaster i CompactMaster AG oraz EM marki Continental zyskują nowe rozmiary. Jakie to ma znaczenie dla rolnika?
07.11.2023., 07:45h

Firma Continental wprowadziła nowy rozmiar popularnej linii produktów TractorMaster. Teraz dostępne są one również w rozmiarze 600/70 R 34.

Co rolnik zyskuje dzięki nowym rozmiarom opon?

Ten nowy rozmiar opon nie tylko uzupełnia istniejącą gamę, ale sprawia, że opony TractorMaster z powodzeniem można założyć również na przednie osie dużych ciągników – oczywiście w zestawieniu z odpowiednio większymi oponami na tylnej osi. Continental zapowiada jednocześnie, że wkrótce zaoferuje model TractorMaster w rozmiarze 620/70 R42, jako oponę na tylną oś ciągników.

Continental CompactMaster rośnie na szerokość

Linia opon CompactMaster, która początkowo była dostępna w rozmiarze 460/70 R24, zyskuje szerszy model w rozmiarze 500/70 R24. Zwiększa to możliwości pracy ładowarki teleskopowej w trudnych warunkach pracy. CompactMaster AG jest przeznaczony do pracy w rolnictwie, np. w polu, natomiast CompactMaster EM nadaje się do jazdy po twardych nawierzchniach, np. załadunku nawozu czy kukurydzy w halach i na betonowych placach.

C. Bruse, opr. aj

18. maj 2024 16:11