StoryEditor

Smartfon zamiast kluczyka do ciągnika? Takie rozwiązanie zaproponowała firma Marquardt

Dzięki systemowi PnD3 firmy Marquardt kluczyk do otwierania ciągnika można zastąpić smartfonem z odpowiednią aplikacją. Jak to działa?
02.01.2024., 16:25h

Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć zabrać z domu kluczyka do ciągnika czy kombajnu? Jeśli dość często, firma Marquardt ma rozwiązanie specjalnie dla Ciebie. Jest genialne w swej prostocie, a zaoszczędzi czas, gdy następnym razem będziesz szukał kluczyka.

Kluczyk do ciągnika w smartfonie

Zajmująca się mechatroniką (połączenie mechaniki z elektroniką) firma Marquardt oferuje teraz aplikację na smartfona lub pilot radiowy do otwierania maszyn rolniczych. Takie rozwiązanie o nazwie PnD3, może zastąpić kluczyk do pojazdu.

Bezpiecznie połączenie z ciągnikiem

Oczywiście najpierw aplikacją należy zainstalować na smartfonie. Komunikuje się ona zarówno z zamontowaną w pojeździe jednostką sterującą, jak i z systemem autoryzacji dostawcy w Internecie. Według firmy połączenie z ciągnikiem lub inną maszyną rolniczą jest wyjątkowo bezpiecznie szyfrowane. System o nazwie PnD3 może również zarządzać uprawnieniami użytkowymi dla różnych kierowców, a także monitorować pracę maszyny, gdy zostanie wypożyczona innemu rolnikowi.

Automatyczne włączanie świateł w ciągniku

Kolejną praktyczną funkcją jest to, że światła ciągnika włączają się, gdy zbliży się do niego upoważniony pracownik. Marquardt oferuje centralną, łatwo integrującą się jednostkę sterującą (ECU) w wersji wodoodpornej, specjalnie do maszyn rolniczych.

opr. aj

18. czerwiec 2024 15:17