StoryEditor

Väderstad Proceed: jeden siewnik do kukurydzy i zboża!

Nowy siewnik Proceed marki Väderstad wyznacza trendy w dziedzinie technologii siewu. Łączy klasyczny siew punktowy z rzędowym siewem zbóż.

24.04.2022., 00:00h


Co by było, gdyby w gospodarstwie był tylko jeden siewnik, którym można zasiać kukurydzę, groch, buraki cukrowe, a nawet zboże? A do tego taki siewnik miałby w każdym rzędzie niezależne prowadzenie elementów roboczych na równoległoboku i precyzyjny systemem separowania nasion z jednoczesnym nawożeniem? Wprowadzając nowy siewnik Proceed, firma Väderstad jest na dobrej drodze do zaoferowania takiego uniwersalnego kombajnu do siewu. Testowaliśmy w warunkach polowych dopiero prototyp i powiemy, czego można się spodziewać w ciągu najbliższych dwóch lat, bo wtedy nowy model będzie gotowy do wprowadzenia na rynek. Wiele z zastosowanych podzespołów pochodzi ze znanych już maszyn Väderstad. Należy do nich na przykład zbiornik na nasiona o pojemności 3000 l z Tempo L CFS (raport z pracy w profi 2-2022) oraz agregaty siewne z serii Tempo. Po raz pierwszy są one rozmieszczone na dwóch listwach wysiewających, co umożliwia uzyskanie węższych rozstawów rzędów.


Dwie szyny siewne Väderstad Proceed

W maszynie o szerokości roboczej 5,40 m są 24 pojedyncze rzędy. W tym celu kolektory siewne rozmieszczono co 45 cm na dwóch szynach wysiewających. Przesunięcie...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
13. czerwiec 2024 19:42