r e k l a m a

Partner serwisu

Raport profi: Terminal Amazone AmaTron 4

Raport profi: Terminal Amazone AmaTron 4

AmaTron 4 to nowy terminal ISOBUS Amazone, który w porównaniu z poprzednią wersją, zyskał dodatkowe funkcje. Korzystaliśmy z niego podczas testowania opryskiwacza UX 4201 Super (profi 3/2020). Oto nasze wrażenia…
Terminal z ekranem wielodotykowym Amazone przedstawiło już w maju 2018 r., ale ostatnio zaktualizowano oprogramowanie. Nowe funkcje obejmują automatyczny wybór pola na podstawie lokalizacji GPS, możliwość tworzenia raportów zleceń w postaci plików .pdf, okna pomocy i wielowarstwowe karty aplikacyjne do stosowania zmiennych dawek środków chemicznych i nawozów. W terminalu AmaTron 4 poprawiono także prowadzenie GPS. Za pomocą jednego przycisku traktorzysta może skorygować równoległe przesunięcie linii prowadzenia ciągnika spowodowane dryftem sygnału satelitarnego. Szkoda, że podczas testowania opryskiwacza Amazone UX 4201 Super (profi 3/2020) ta funkcja była jeszcze niedostępna.

Moduły w AmaTron 4

Terminal współpracuje z maszynami z magistralą ISOBUS i może obsługiwać różne moduły: prowadzenie równoległe GPS-Track, kontrolę sekcji GPS-Switch Basic lub GPS-Switch Pro, dokumentację zabiegów z geolokalizacją GPS-Maps & Doc (bezpłatnie) i automatycznie włączaną kamerę cofania AmaCam. Wszystkie moduły oprogramowania, w tym te, które trzeba odblokować za dopłatą, są od razu zainstalowane w terminalu. Jeśli zdecydujesz się na nowy terminal AmaTron 4, możesz darmowo z nich korzystać maksymalnie przez pięćdziesiąt godzin. Wyjątkiem jest AmaCam, która bezpłatnie dostępna jest tylko przez 10 godzin.


Łatwa obsługa terminala Amazone

Menu w postaci karuzeli ikon na ekranie startowym pozwala łatwo i szybko wywołać potrzebne aplikacje – wystarczy przesunąć palcem w lewo lub prawo. Podobało nam się takie rozwiązanie, ponieważ każdy, kto korzysta z urządzeń mobilnych z oprogramowaniem Android lub Apple, zna ten układ menu ze swojego smartfona lub tabletu. 


AmaTron 4 z opryskiwaczem UX4201 Super

AmaTron 4 to najnowszy terminal ISOBUS marki Amazone, z którego korzystaliśmy podczas testowania opryskiwacza UX 4201 Super (profi 3/2020). Od tego czasu dodano niektóre funkcje oprogramowania, np. możliwość zapisu raportów w plikach .pdf, czy automatyczne rozpoznawanie zapisanego wcześniej pola.

opr. aj

Zobacz także