StoryEditor

Izydory 2019: Samsung dla Grzegorza Puchały


Smartfon Samsung Galaxy S9 o wartości ponad 2000 zł trafił do rąk rolnika, który zagłosował w naszym plebiscycie Izydory 2019. Warto brać udział w naszych zabawach!


26.06.2019., 00:00h
Niedawno informowaliśmy o rozstrzygnięciu półfinału w naszym plebiscycie Izydory 2019 organizowanym przez PWR. Rolnicy mają możliwość zgłaszania tych spośród firm ze swojego otoczenia, które działają etycznie i wspierają rozwój rolnego biznesu. Wśród rolników, którzy oddali swój głos w naszym plebiscycie Izydory 2019 jest Grzegorz Puchała z miejscowości Lusina k. Udanina (woj. dolnośląskie), który postawił na Unia Group.

„Ta firma może śmiało konkurować z produktami zachodnimi na rynkach światowych. Firma z tradycją godna polecenia. Produkuje bardzo dobre siewniki, w tym poznaniak i polonez, oraz wiele innych nowoczesnych maszyn, w tym rozsiewacze i pługi” – napisał w uzasadnieniu do plebiscytu. 
To uzasadnienie przekonało Komisję Plebiscytu Izydory 2019 i dlatego pan Grzegorz – obok dwóch jeszcze innych uczestników naszej zabawy – został nagrodzony telefonem Samsung Galaxy S9 o wartości ok. 2100 zł netto.



Dom z historią


Dziś odwiedziliśmy pana Grzegorza w jego gospodarstwie, aby pogratulować wygranej i wręczyć paczkę ze smartfonem oraz wydawnictwami PWR. Dzień był rekordowo upalny, temperatura w cieniu przekraczała 39 stopni C. By porozmawiać, skryliśmy się we wnętrzu przepastnego dwupiętrowego domostwa z użytkowym poddaszem, które powstało w XIX wieku. Tego typu poniemiecka architektura jest charakterystyczna dla rejonów podwrocławskich. Ziemie Odzyskane przyjęły wielu przesiedleńców o różnym poziomie wiedzy w zakresie rolnictwa.

– Gospodarstwo o powierzchni 7 ha wraz zabudowaniami i sprzętem: młocarnią, żniwiarką, siewnikiem i kosiarką przekazane było moim dziadkom w 1953 r., którzy byli przesiedleńcami z okolic Lwowa. Jestem trzecią generacją, która pracuje na tej ziemi – mamy 9 ha plus kilka hektarów dzierżaw.
Dzięki uprzejmości pana Grzegorza publikujemy zdjęcie dokumentu, który otrzymał jego przodek od Powiatowej Komisji Ziemskiej ówczesnego (komunistycznego) rządu.

Na swym areale pan Grzegorz sieje rzepak i pszenicę; w tym roku jednak zbiory będą dość liche, ponieważ w połowie czerwca okolicę nawiedził deszcz nawalny i grad. W krótkim czasie spadło ponad 150 mm deszczu, co wywołało lokalne podtopienia i zniszczyło uprawy.


Lista półfinalistów



Przypomnijmy jeszcze półfinalistów zmagań w edycji Izydory 2019. Oto ich lista wg poszczególnych kategorii:

Technika: New Holland, John Deere, Zetor, Massey Ferguson, Claas.
Uprawa: Polcalc, Agrolok, Procam, Ampol-Merol, Osadkowski.
Zwierzęta: Neorol, Sano, Trouw Nutrition, Wipasz, Lely.
Agrobiznes: 365Farmnet, Wialan, Swimmer, eAgronom, BIN.
Pozarolnicze: Interhandler JCB, BNP Paribas, Credit Agricole, Kingspan, Concordia Polska TUW.

Lista zwycięzców ogłoszona będzie na uroczystej gali PWR na jesieni br.





W oczekiwaniu na finał 



Przypomnijmy, że do 15 maja br. rolnicy mogli zgłaszać te przedsiębiorstwa, z którymi na co dzień współpracują i które według nich zasługują na miano „Firmy przyjaznej rolnikowi”. 
Kategorie: 
Technika – maszyny oraz urządzenia rolnicze, części zamienne, magazynowanie;
Uprawa – środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, biopreparaty, hodowle, dystrybutorzy;
Zwierzęta – hodowla, żywienie, weterynaria, inseminacja, budynki inwentarskie;
Agrobiznes – przemysł rolno-spożywczy, mleczarnie, oprogramowania do prowadzenia gospodarstwa, rolnictwo precyzyjne, ubezpieczenia, agroturystyka, bankowość, doradztwo;
Pozarolnicze – dom i ogród, kosmetyki, motoryzacja, wyposażenie domu.
Zgłaszając dane przedsiębiorstwo, należy trzeba było podać krótkie uzasadnienie danego wyboru. Autorzy najciekawszych uzasadnień będą mogli wygrać 250 nagród, w tym m.in. trzy smartfony.


Izydor to zacne wyróżnienie

Dla przedsiębiorców statuetka Izydora jest z jednej strony powodem do dumy, że rolnicy doceniają ich zaangażowanie w sprawy biznesowe gospodarstw. Z drugiej, jak podkreślali zwycięzcy wcześniejszych edycji „Izydorów”, to również ogromne zobowiązanie do utrzymania poziomu usług wobec rolników na co najmniej takim samym poziomie jak dotychczas. 
Opr. pł
21. listopad 2024 12:43