StoryEditor

Docieracze profi: JCB w akcji!

Jedna Holenderka, dwóch Anglików, trzy Finki i trzech Polaków – brzmi, obiecująco, nawet jeśli to tylko obsada kolejnego odcinka „Docieraczy profi”!

17.08.2021., 00:00h

Manewry na łąkach

W takim składzie spotkaliśmy się na łąkach w okolicach Grodziska w woj. opolskim. Ale uprzedzając domysły, spieszę z wyjaśnieniem akurat takiego doboru narodowości. Nie, nie miało to nic wspólnego z Euro 2020, choć w odcinku były też takie akcenty.

Dwaj „anglicy” to ciągniki Fastrac 8330 i 4220, które były głównymi bohaterami filmu. „Holenderka” to przyczepa samozbierająca Schuitemaker Rapide 580, pracująca z mniejszym modelem 4220. Z kolei 330-konny ciągnik 8330 świetnie sobie radził z trzema „finkami” – kosiarkami Elho – jedną czołową i dwiema bocznymi zawieszonymi na tylnym TUZ. Byli także trzej muszkieterowie, albo raczej trzej „Docieracze”, bo z muszkietami nie mamy (jeszcze) doświadczenia.

Co działo się na planie?

Przed nagraniami Bartek dotarł (lub raczej zatarł) sobie prawą nogę, więc nie jeździł ciągnikiem, a zajął się barwnym komentowaniem naszych poczynań na łące. Sami oceńcie czy nadaje się do tej roli?

Nie ukrywam, że jako fan wszystkiego, co ma 4 koła (ale pojazdami 6 kołowymi też nie pogardzę) z radością zastąpiłem go za sterami Fastraca. Niestety, Piotr wylosował większą maszy...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
12. lipiec 2024 14:32