StoryEditor

AFS Connect – system telemetryczny Case IH

Case IH rozwija skrzydła w rolnictwie precyzyjnym. Po wielu latach dość konserwatywnej technologii wprowadza nowy system AFS Connect.

11.02.2021., 00:00h

Firma Case IH na targach Agritechnica 2019 zaprezentowała nowy internetowy system AFS Connect, który jest już dostępny w czerwonych maszynach marki. Na stronie mycaseih.com rolnicy i usługodawcy mogą zarejestrować swoje przedsiębiorstwa, dotychczasowe maszyny oraz sprzęt. Przy zakupie nowej maszyny to zadanie spoczywa na sprzedawcy. Gama modeli na portalu internetowym jest obecnie ograniczona do aktualnie produkowanych serii maszyn Case IH, jednak producent rozważa dodanie do portalu także starszych modeli.

Dostęp po wpisaniu VIN

Numer nadwozia zapewnia dostęp do filmów szkoleniowych i wskazówek, dotyczących rozwiązywania problemów i instrukcji konserwacji oraz obsługi. Każdy, kto rano przed pracą korzysta ze smarownicy, może za pomocą swojego smartfonu sprawdzić, gdzie w ciągniku lub maszynie ukryte są smarowniczki i jak często należy uzupełniać w nich smar.

Możliwości systemu telemetrycznego Case IH

Portal to nie tylko maszyny, ale także inteligentne technologie stosowane w rolnictwie. Właściciel może wybrać, w jaki terminal, odbiornik GNSS oraz modem wyposażony jest jego ciągnik. Te urządzenia otwierają drzwi do świata Case IH AFS Connect, umożliwiając:

  • zarządzanie flotą,

  • zdalne serwisowanie maszyn przez dealera,

  • zarządzanie zleceniami z maszynami wyposażonymi w ISOBUS,

  • realizację zleceń z mapami aplikacji.

Niezbędny mobilny Internet

Najważniejszym warunkiem korzystania z AFS Connect jest modem systemu telematycznego, który umożliwia dostęp do Internetu. Jest on wbudowany w nowych maszynach z oznaczeniem AFS Connect. Starsze pojazdy, które są wyposażone w monitor AFS 700, można doposażyć w taki modem. Jeśli w portalu już skonfigurowaliśmy maszynę, do połączenia jej z portalem wymagana jest aktywacja.

Wystarczy jedno kliknięcie

Aby zarządzać flotą, wystarczy jedno kliknięcie i przechodzimy z witryny mycaseih.com do portalu caseihconnect.com. Rolnik lub kierownik gospodarstwa ma dzięki temu podgląd na lokalizację maszyny, zużycie i poziom paliwa, aktualną prędkość jazdy oraz inne ważne parametry pracy, tj. temperaturę cieczy chłodzącej. W razie potrzeby zmiany ustawień lub aktywacji funkcji, traktorzysta może udzielić kierownikowi gospodarstwa …

Pełną treść artykułu o systemie Case IH AFS Connect prezentujemy w magazynie „profi” 2-2021.

opr. aj

fot. Holtmann, magazyn „profi”

01. grudzień 2023 11:54