StoryEditor

Zmiany w Europrofi Combiline

Przyczepy te wzbogacono o nową ścianę przednią, która zapewnia większy komfort obsługi i wszechstronność zastosowania.

17.02.2022., 00:00h

Uniwersalne przyczepy Europrofi Combiline firmy Pöttinger od lat gwarantują płynność pracy i wydajność przy zbiorze pasz. Te wielofunkcyjne przyczepy samozaładowcze są dostępne z napędem dozującym lub bez niego. We wszystkich modelach 35 noży zapewnia teoretyczną długość cięcia 39 mm. Aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez nabywców, wzbogacono przyczepę samozaładowczą Europrofi o pewien szczegół. Jest nim nowa ściana przednia, która zwiększa komfort obsługi i wszechstronność zastosowania.

Sterowanie automatyczne

Dzięki zmienionej geometrii ściany czołowej, klapę zagęszczającą paszę można teraz lepiej dopasować do zbieranych roślin. Sprężynowa klapa steruje automatycznym systemem załadunku. W razie potrzeby czujnik włącza go z opóźnieniem. Klapa zagęszczająca o szerokości 2000 mm zapewnia bardzo dobre wypełnienie przestrzeni ładunkowej, również w bocznych strefach.

W wersji standardowej dwie pozycje podstawowe są ustawiane ręcznie. Opcjonalnie można korzystać z bezstopniowej, hydraulicznej regulacji nachylenia. Umożliwia to również całkowite wychylenie klapy, dzięki czemu cały górny otwór przestrzeni ładunkowej jest otwarty podczas używania przyczepy do transportu paszy od sieczkarni. Na życzenie dostępne są liny dachowe, które można wygodnie odczepić.


Opcjonalny czujnik

W celu maksymalnej ochrony paszy można skorzystać z opcjonalnego czujnika, który określa moment obrotowy rotora. Jest to szczególnie ważne w przypadku mokrej, ciężkiej masy, ponieważ wtedy gruba warstwa paszy ma trudności z dotarciem do klapy zagęszczającej. W takim przypadku można sterować automatyką załadunku lub podłogą przenośnika w zależności od momentu obrotowego. Pozwala to na napełnienie przyczepy przy zachowaniu możliwie najlepszej struktury paszy nawet w najtrudniejszych warunkach zbioru. Zależnie od potrzeb, można wybrać z kabiny ciągnika odpowiednią strategię napełniania.

Znane i nowe rozwiązania

Firma Pöttinger połączyła sprawdzone rozwiązania (takie jak belka tnąca Powercut, opatentowany system odchylania belki nożowej "Easymove", sprawdzony 6-rzędowy podbieracz wahliwy czy dodatkowe koło kopiującee) z nowymi rozwiązaniami, aby uzyskać jak najlepszą pasze. Jak wyjaśnia Pöttinger, że wydajne, wielofunkcyjne przyczepy Europrofi Combiline z rotorem załadowczym są tak samo cenione przez gospodarstwa, wykorzystujące je na potrzeby własne, jak również w ramach świadczenia usług, ze względu na rentowność. 

opr. jj

19. maj 2024 13:22