StoryEditor

Zielone Agro Show – udana wystawa

W tegorocznej edycji wystawy wzięło blisko 140 firm. W pokazach zaprezentowały się 42 zestawy maszyn. Zwiedzający dopisali, szczególnie w niedzielę.

23.05.2022., 00:00h

Tak jak w poprzednich latach pokazy podzielone były na dwie części. W pierwszej części prezentowały się kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki i agregat do użytków zielonych. W drugiej części można było zobaczyć prasy, praso-owijarki, owijarki, przyczepy zbierające, przyczepę objętościową, sieczkarnię. Dodatkowo w sobotę prezentowane były myjki ciśnieniowe z przeznaczeniem do mycia i czyszczenia maszyn. 

Duża frekwencja

Według szacunków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych frekwencja na wystawie była porównywalna z rokiem 2019. W tym roku pogoda dopisała szczególnie w niedzielę, kiedy to na wystawie były tłumy rolników. Zwiedzający po raz kolejny docenili pomysł i ideę otwartej platformy, na której spotykają się rolnicy i firmy, które są dostawcami maszyn, urządzeń, środków i technologii potrzebnych w prowadzeniu nowoczesnych gospodarstw rolnych. 

Starania nie poszły na marne

„Ponownie potwierdza się to, że organizacja wystawy Zielone Agro Show w Ułężu to dobra decyzja. Mimo dwóch lat przerwy widzimy, że jest ona bardzo dobrze odbierana przez rolników oraz przedsiębiorców działających w branży rolnej na tym terenie. Przed imprezą włożyliśmy dużo starań aby przypomnieć rolnikom o wystawie i przekonać ich, by ponownie ją odwiedzili. Nasze starania nie poszły na marne. Tym bardziej to cieszy, że pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała. Silny wiatr w sobotę utrudniał przeprowadzenie wystawy, ale mimo tych trudnych warunków, wszystkie zaplanowane punkty programu, w tym oczywiście pokazy maszyn na polach, odbyły się zgodnie z planem” – mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyni Urządzeń Rolniczych.

Po raz pierwszy prezentacja jałówek

Izba docenia znaczenie cyfryzacji we współczesnych świecie i możliwości oraz perspektywy jakie ona otwiera, ale jednocześnie namawia rolników i producentów do bezpośrednich spotkań i rozmów. Oprócz stoisk wystawców, po raz pierwszy na wystawie można było zobaczyć prezentacje jałówek, którą PIGMiUR prezentowała wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. W specjalnie przygotowanych boksach zaprezentowano pokaz pielęgnacji jałówek – przygotowanie do wystawy oraz ocenę typu i budowy jałówek rasy PHF. Ponadto Federacja na swoim stoisku prezentowała badanie składu pasz.

opr. jj, fot. Adam Płachta

27. maj 2024 20:57