StoryEditor

Zgrabiarki jednokaruzelowe Kuhn od 3,9 do 4,4 m

Gama zawieszanych zgrabiarek jednokaruzelowych marki Kuhn powiększa się o modele GA 3901, GA 4201 i GA 4401.

17.11.2021., 00:00h

Szerokość robocza zgrabiarek GA 3901, GA 4201 i GA 4401 wynosi odpowiednio 3,90 m, 4,20 m i 4,40 m. Producent wskazuje na ich wyposażenie, niewielką masa, kompaktową budowę, a także dobrą stabilność pracy na terenach pagórkowatych. Wspomniane modele przeznaczone są do mniejszych ciągników. 

Regulacja wysokości

Konstrukcja karuzeli została zaprojektowana tak, aby formować rzędy pokosu z prawej strony, co zwiększa komfort pracy użytkownika. Zdejmowanie ramion zostało uproszczone, a składanie osłon jest wspomagane przez sprężyny lub opcjonalnie sterowane hydraulicznie. Regulacja wysokości zgrabiania jest wygodna i może być wykonana na maszynie opuszczonej na  podłoże.

Kola kopiujące

Koła kopiujące karuzeli znajdują się blisko palców, a styczne położenie podwójnie giętych ramion zapewnia czyste zgrabianie paszy i formowanie równomiernego oraz przewiewnego pokosu. Głowica zaczepu z dużym kątem wychylenia wynoszącym około 48° zapobiega ślizganiu się kół po podłożu, chroniąc w ten sposób darń. Koła kopiujące w układzie tandem są dostępne w wyposażeniu opcjonalnym i przeznaczone głównie do pracy na nierównym terenie. Znajdujące się z przodu skrętne koło kopiujące pozwala lepiej dostosować się do nierówności terenu, co ogranicza wprowadzanie zanieczyszczeń do paszy. Kuhn wyjaśnia, że dwa mocne amortyzatory z blokadą zapewniają wyśrodkowanie przy podnoszeniu maszyny na końcu pola. Te dwa amortyzatory gwarantują zachowanie stabilności podczas jazdy po drogach polnych. 

opr. jj

19. lipiec 2024 04:39