StoryEditor

Walter Wagner nowym dyrektorem generalnym ds. badań i rozwoju AGCO/Fendt

Walter Wagner, wcześniej wiceprezes ds. inżynierii ciągników Fendt, obejmie stanowisko dyrektora generalnego ds. badań i rozwoju w AGCO/Fendt od nowego roku i zastąpi dr Heriberta Reitera.

03.12.2021., 00:00h

Zasłużony awans

– Jesteśmy zachwyceni nominacją Waltera Wagnera, doświadczonego inżyniera ds. rozwoju i wieloletniego kierownika w zespole zarządzającym Fendt – mówi Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt – W poszerzonej gamie Fendt Full-Line, ciągniki są historycznie największą i najważniejszą grupą produktów. Skuteczna strategia rozwoju firmy Fendt na rynkach pozaeuropejskich, takich jak Ameryka Północna i Południowa oraz Australia i Nowa Zelandia, przyczyniła się również do rozwoju wizerunku naszej marki w ostatnich latach.

Walter Wagner i jego zespół, składający się z około 580 inżynierów, pracuje nad rozwojem linii ciągników, ale nie tylko.

– Zespół wykonuje doskonałą pracę w tej dziedzinie, co sprawia, że ciągniki Fendt są używane na całym świecie do wszystkich zastosowań, a także we wszystkich warunkach klimatycznych i glebowych. Z drugiej strony, zespół w centrali Fendt w Marktoberdorf opracowuje istotne moduły dla całej gamy maszyn Full-Line – podsumowuje szef AGCO/Fendt.

Od ślusarza do dyrektora

Wagner zaczynał jako stażysta-ślusarz, następnie studiował inżynierię mechaniczną z projektowaniem na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Kempten. Do firmy Fendt dołączył 1 października 1988 r. jako projektant w dziale rozwoju.

W 1999 roku został mianowany kierownikiem działu produktów ds. rozwoju dla serii Fendt Farmer 200 i 300. Odegrał znaczącą rolę w dalszym rozwoju serii 200, przyczyniając się do stworzenia Fendt 200 Vario, pierwszego kompaktowego ciągnika z bezstopniową przekładnią (CVT).

Od 2013 r. Wagner piastuje stanowisko kierownika ds. rozwoju ciągników Fendt. W 2019 r. został mianowany wiceprezesem ds. inżynierii ciągników Fendt.

– Walter Wagner jest doskonałym inżynierem ds. rozwoju, ma istotny wpływ na międzynarodowy sukces ciągników Fendt – mówi Kelvin Bennett, starszy wiceprezes ds. technicznych AGCO – Dorastając w regionie Allgäu w Bawarii i mając doświadczenie w rolnictwie, koncentruje się na rozwoju technicznym, który usprawnia i ułatwia pracę naszym klientom. To doskonale pasuje do nowej strategii AGCO „rolnik na pierwszym miejscu”, która stawia klienta w centrum naszych działań.

al
źródło i fot. AGCO/Fendt

19. lipiec 2024 05:37