StoryEditor

Valtra: bezpłatna aktualizacja...

... kontrola sekcji 96 z Multiboom zapewnia jeszcze wyższą precyzję pracy. 

12.03.2022., 00:00h

System automatycznej kontroli sekcji mógł dotychczas podzielić belkę opryskiwacza zgodnego z ISOBUS, na 24 lub 36 sekcji. Nowy system Section Control 96 może to zrobić nawet w przypadku 96 sekcji, a funkcja Multiboom umożliwi w pełni automatyczne i jednoczesne sterowanie nawet trzema różnymi belkami roboczymi.

Uniwersalne sterowanie sekcjami

„Na przykład w siewniku, nawóz może być rozprowadzany w pierwszym układzie podającym, nasiona w następnym, a nawóz startowy lub drobny materiał siewny w trzecim. W zależności od maszyny, zbiorniki nasion i nawozów są często podzielone na dwie lub więcej sekcji. Nowy system Section Control 96 z funkcją Multiboom może sterować każdą z tych sekcji i podajników z centymetrową dokładnością", wyjaśnia specjalista ds. produktów Johan Grotell.

Jeden, dwa lub trzy rzędy

Nowa funkcja jest przeznaczona do sterowania takimi narzędziami, jak siewniki, opryskiwacze, rozrzutniki i narzędzia do upraw międzyrzędowych zgodne z ISOBUS. Na przykład, jeśli belka 24-metrowego opryskiwacza jest podzielony na sekcje w odstępach 25-centymetrowych, powstaje aż 96 niezależnie sterowanych sekcji. Maszyna może mieć sekcje sterowane przez oddzielne podajniki w jednym, dwóch lub trzech kolejnych rzędach. Alternatywnie, jedno narzędzie może znajdować się z przodu ciągnika, a drugie z tyłu. Ponieważ szerokość maszyn rośnie z roku na rok, do ich precyzyjnego sterowania niezbędny jest system ISOBUS. Im bardziej nieregularne pola, tym większa korzyść.


Automatyczne prowadzenie Valtra Guide 

"System Section Control firmy Valtra jest bardzo łatwy w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego podłokietnika SmartTouch. Interfejs w nowej wersji jest podobny do starego, dodano tylko większą liczbę sekcji. Ciągnik musi być również wyposażony w układ automatycznego prowadzenia Valtra Guide i sterowanie narzędziami rolniczymi zgodnymi ze standardem ISOBUS", dodaje Grotell.

Praca bez nakładek

System Section Control pomaga rolnikom lepiej wykorzystywać ich pola, eliminując nakładanie się sąsiednich przejazdów i luki między nimi. Jednocześnie oszczędza czas, wysiłek i paliwo a przy tym poprawia jakość i wielkość zbiorów. System Section Control może z łatwością dać co najmniej 5% oszczędność na materiałach wsadowych, takich jak nasiona, nawozy i środki ochrony roślin.

Bezpłatny dostęp

Co najważniejsze, klienci Valtry, którzy mają ciągniki 5. i 4. generacji, którzy już korzystają z systemu Section Control 36, będą mieli łatwy i bezpłatny dostęp do nowych funkcji po zaktualizowaniu oprogramowania ciągnika podczas następnego zaplanowanego serwisowania. Z kolei użytkownicy korzystający z Section Control 24 mogą kupić uaktualnienie do nowego systemu. Aktualizacja jest dostępna dla ciągników Valtra 5. generacji od zaraz, a dla ciągników Valtra 4. generacji będzie dostępna jeszcze w tym roku. 

opr. jj

19. lipiec 2024 04:38