StoryEditor

Väderstad: ekspansja w Ameryce

Zobacz, jak szwedzka firma Väderstad zdobywa dostęp do punktów dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. 

03.02.2022., 00:00h

Nie bez powodu Väderstad określa siebie jako jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się uprawą gleby i siewem. Bez takiej pewności chyba nikt nie porwałby się na podbój olbrzyma jakim są Stany Zjednoczone. Stoi za tym nie tylko sześćdziesięcioletnie doświadczenie marki Väderstad, ale też siła rodziny Stark, która jest właścicielem firmy od początku jej istnienia. 

Ale przejdźmy do ekspansji

W minionym roku na naszej stronie informowaliśmy o tym, że Väderstad nabył 100 procent udziałów w amerykańskiej firmie AGCO-AMITY JV LLC. Dzięki temu powstała firma Vaderstad Inc, najnowszy podmiot w globalnej grupie firm Väderstad. Firma Vaderstad Inc. z siedzibą w Wahpeton w Północnej Dakocie rozpoczęła pełną integrację produkowanych przez siebie maszyn Wil-Rich, Wishek i Concord z szeroką gamą produktów do siewu i uprawy oferowanych przez Väderstad. 

Włączenie dziedzictwa i silnej reputacji marek Wil-Rich, Wishek i Concord do Grupy Väderstad umożliwia firmie Väderstad dalszy rozwój przez uzyskanie dostępu do punktów dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, możliwość dołączenia do przemysłu produkcyjnego w USA, a także korzystanie z wiedzy i doświadczenia 120 pracowników, zakładu produkcyjnego o powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych, magazynu części oraz ośrodka badawczo-rozwojowego w Wahpeton, ND. 


Spotkania z klientami

Nowy obiekt będzie znajdował się obok istniejącego zakładu produkcyjnego i magazynu części w Wahpeton, ND. Przestrzeń o mieszanym przeznaczeniu będzie miała około 4000 metrów kwadratowych. W nowym obiekcie znajdą się też sale szkoleniowe i hala wystawowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, gdzie będą odbywały się szkolenia dealerów, serwisu i spotkania z klientami. Przy tym projekcie Väderstad współpracuje z lokalnymi firmami Foss Architecture and Interiors z Fargo, ND oraz Comstock Construction z Wahpeton, ND, które mają swoje oddziały w Północnej Dakocie i Minnesocie.

Innowacje dla rolników

- W 2022 roku przypada 60. rocznica powstania firmy Väderstad, a w miarę rozwoju nasza wizja pozostaje niezmienna: być wiodącym na świecie partnerem dla rolników, który zapewnia doskonałe warunki do produkcji. Ta ekspansja to dla nas wyraźny sygnał, że na rynku amerykańskim chcemy pozostać i rozwijać się - mówi Henrik Gilstring, prezes zarządu Väderstad. Zawsze dążymy do poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju dla rolników, mamy silną historię dostarczania innowacyjnych, wysokiej jakości produktów w połączeniu z wiodącą na rynku obsługą i wsparciem. 

opr. jj

19. lipiec 2024 00:12