StoryEditor

Väderstad - BioDrill 500 dla modelu Tempo L

Firma Väderstad w siewnikach Tempo L 12-24 wprowadza na rynek nowe rozwiązanie, które służy do wysiewu mikrogranulatu. 

01.06.2022., 00:00h

Nowy BioDrill 500 jest wyposażony w pneumatyczny system rozprowadzania nawozu, co umożliwia precyzyjne dozowanie nawozu startowego, granulatu przeciw ślimakom lub pestycydu. 

Pięćsetlitrowy zbiornik 

Urządzenie BioDrill 500 zostało zaprezentowane rolnikom i dealerom podczas trwającego właśnie Väderstad Tour, czyli cyklu spotkań w fabryce w Szwecji. Nazwa maszyny pochodzi od 500-litrowego zbiornika, który jest umieszczony centralnie na dyszlu. Wydajna dmuchawa hydrauliczna umieszczona z przodu BioDrill 500 transportuje mikrogranulat ze zbiornika do głowic rozdzielających umieszczonych z tyłu siewnika Tempo L. Dobrze znany elektryczny system dozowania Fenix III umożliwia sterowanie dwiema sekcjami za pomocą ISOBUS i wydajność 2-50 kg/ha przy prędkości 7,5-15 km/h. 

Dwie głowice

- Na każdej z dwóch belek Tempo L znajduje się jedna głowica rozdzielająca, która dystrybuuje materiał do każdej sekcji siewnej bezpośrednio do redlicy. Dwie głowice rozdzielające w połączeniu z dwoma systemami dozującymi Fenix III oznacza również, że mamy możliwość wyłączenia dystrybucji z jednej strony za pomocą systemu Task Control - mówi Mattias Hovnert, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Väderstad. 

Aby jeszcze lepiej kontrolować wydajność siewu mikrogranulatów, elektryczny system dozowania Fenix III ma wymienne wałki, które można łatwo zmienić w zależności od preferowanej wydajności. BioDrill 500 może współpracować z siewnikami Tempo L 12-24 i jest dostępny w sprzedaży od 1 czerwca 2022 r.

opr. jj

13. czerwiec 2024 22:58