StoryEditor

Unia: siewniki do poplonów

Oto nowe, pneumatyczne rozwiązania do siewu poplonów z Unii z elektrycznym napędem dmuchawy. Szerokość robocza do 6 m.

30.08.2021., 00:00h

Siewniki pneumatyczne mogą spełniać wiele funkcji zależnie od tego z jakimi agregatami będą współpracowały. W przypadku siewu poplonów montowane są najczęściej na kultywatorach ścierniskowych lub bronach talerzowych. Najnowszą propozycją Unii w tym segmencie maszyn są siewniki pneumatyczne Unia FP 250/550.

Nowe modele mają elektryczny napęd dmuchawy, który umożliwia siew na szerokości roboczej do 6 m. Nad precyzyjnym dozowaniem materiału siewnego czuwa wałek wysiewający. Siewniki Unia FP standardowo wyposażone są w dwa wałki wysiewające, przystosowane do wysiewu nasion drobnych i grubych.

Duży zbiornik

Jak wyjaśnia producent, węże pneumatyczne i 8 rozpraszaczy równomiernie rozprowadza materiał siewnego tuż nad glebą, co gwarantuje dokładne odkładanie nasion podczas siewu poplonów, podsiewu traw, siewu rzutowego itp. Siewniki FP mają dobrą wydajność, dzięki dużym zbiornikom na materiał siewny. W zależności od potrzeb do dyspozycji są zbiorniki o pojemności 250 lub 550 l.

W standardzie siewnik wyposażony jest w sterownik Starter FP, natomiast w opcji za dopłatą można otrzymać sterownik Pilot FP z jednym z trzech czujników ruchu: czujnik na koło, czujnik GPS oraz czujnik - przewód 7-pinowy odczytujący prędkość ciągnika. Sterownik Pilot FP umożliwia więc dostosowanie dawki wysiewu do prędkości jazdy i sterowanie wysiewem na uwrociach.

Elementy montażowe

Unia informuje, że siewniki pneumatyczne umożliwiają dokładny rozkład poprzeczny wysiewanego materiału na całej szerokości roboczej. Precyzyjny wysiew możliwy jest niezależnie od siły i kierunku wiatru. Atutem siewników pneumatycznych FP są dedykowane elementy montażowe do większości maszyn uprawowych oferowanych przez Unię.

Charakterystyka siewników 250/550:

  • dokładny rozkład poprzeczny materiału siewnego na całej szerokości roboczej,
  • precyzyjny wysiew materiału siewnego, niezależnie od siły wiatru,
  • możliwość wysiewu poplonu, traw, nawozu,
  • możliwość wprowadzania rozszerzeń, np. zwiększenie liczby sekcji wysiewających do 16 wyjść.

Podest, drabinka itd.

Wraz siewnikiem nabywca otrzymuje kompletne wyposażenie potrzebne do jego montażu na danej maszynie: m.in. elementy montażowe z podestem i drabinką, rozdzielacze, listwy do montażu rozpraszaczy, odpowiednie długości przewodów transportujących materiał siewny.

opr. jj

19. lipiec 2024 05:10