r e k l a m a

Partner serwisu

Superpokaz, supermaszyny do siewu bezpośredniego i uproszczonego

Superpokaz, supermaszyny do siewu bezpośredniego i uproszczonego

Dziś w Młodzikowie k. Poznania odbył się unikalny pokaz siewu bezpośredniego i uproszczonego, organizowanego przez Profi i top agrar Polska.

Dzisiejsza premierowa polowa impreza Profi – wraz z top agrar Polska – cieszyła się sporym zainteresowaniem rolników, przedsiębiorstw dostarczających technologie uprawowe i fanów techniki rolniczej.
Na tereny Stadniny Koni Fiord, w Nadwarciańskim Dworku Młodzikowo k. Środy Wielkopolskiej zjechało kilkanaście przedsiębiorstw z agregatami i maszynami do siewu pasowego i bezpośredniego.
Wydarzenie zaczęło się o 10.00, sala pękała praktycznie w szwach, przybyło ponad 400 rolników, przedsiębiorców, doradców i specjalistów zainteresowanych uproszczeniami w uprawie.


top agrar Polska moderuje spotkanie uprawowe

r e k l a m a


Spotkanie otworzyli dr Adam Koziolek – prezes Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, Karol Bujoczek – redaktor naczelny top agrar Polska, dr Piotr Łuczak – redaktor naczelny Profi. Wykład o zaletach i ograniczeniach uprawy pasowej na różnych typach gleb i w uprawie różnych roślin wygłosił prof. Tomasz Piechota z Uniwersytetu Przyrodniczego, a o doświadczeniach praktyków w siewie pasowym opowiedział Artur Szymczak z Kuhn Maszyny Rolnicze – moderację spotkania poprowadził jak zawsze błyskotliwie Karol Bujoczek.
Relacje dostępne będą na stronie top agrar Polska.

Tymczasem na pobliskim polu wielkie ciągniki już grzały swe silniki, załogi poszczególnych firm kończyły ustawienia agregatów uprawowo-siewnych. Przybyły: Agro-Masz, Agro-Tom, Agro-Sznajder z Horschem, Claydon, Czajkowski, Korbanek z Arbosem, Kuhn, Lemken, Maschio-Gaspardo, Mzuri, Pottinger, Kockerling i Unia.
Maszyny ustawione były w jednym szeregu, niektóre z nich były zasypane nasionami różnych gatunków roślin i dodatkowo nawozami. Obok na gości czekało miasteczko wystawiennicze firm z branży agro, w tym: John Deere, Soufflet Agro Polska, Nokian Tyres, Pioneer, AGCO.

Zobacz także


Profi prowadzi pokaz polowy

O godzinie 12.00 ruszył pokaz polowy. Zaczęliśmy od stanowiska firmy Kuhn maszyny Rolnicze, która zaprezentowała trzy maszyny i trzy ciągniki JD. Później przechodziliśmy do kolejnej firmy. Czajkowski zaprezentował dwa agregaty. 
Po omówieniu każdej maszyny przez przedstawiciela firmy, podnoszono linę bezpieczeństwa wokół sprzętu i na dany sygnał agregat opuszczał się i ruszał. Siew z uprawą prowadzone były przez kilkadziesiąt metrów. Każdy z uczestników mógł przekonać się na własne oczy, jak pracują sekcje siewne i uprawowe maszyn, jak wygląda rola po siewie, jak głęboko zadany został materiał siewny i czy resztki pożniwne – a sialiśmy w ściernisko – nie zapychają agregatu. Pokaz – moderację poprowadził dr Piotr Łuczak z redakcji Profi – trwał do ok. godz. 14.00, a później każdy zainteresowany mógł zamówić indywidualny pokaz siewu i przejażdżkę upatrzonym ciągnikiem.
Wygląda na to, że impreza się udała – zadowoleni są rolnicy i firmy wystawiennicze. 

Dodajmy, że sukcesywnie będziemy publikować materiały z tego pokazu on-line. Dodatkowo w magazynie Profi 3/2019 przeczytacie o sprzęcie każdej z firm, a na FB i www.profitechnika zamieścimy także indywidualne materiały filmowe z pokazu. 
 

Patronat medialny wydarzenia objęły: Profi i top agrar Polska.
 

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także