StoryEditor

Steyr Profi: więcej komfortu

Gama ciągników Steyr Profi o mocy znamionowej 116-150 KM/125-158 KM w 2022 roku zyska nowe funkcje, w tym widoczność, ergonomię, właściwości jezdne itp. 

10.04.2022., 00:00h

Topowy model nowej gamy Profi, sześciocylindrowy 6145, zastąpiony został przez 6150 Profi i korzysta z 5 KM wzrostu mocy znamionowej bez doładowania, dzięki czemu jest w stanie osiągać moc 150 KM. Wszystkie pozostałe modele Profi, wyposażone w silniki czterocylindrowe, zachowują swoją dotychczasową numerację modeli i moce znamionowe silników. Funkcje nowej, konfigurowalnej przekładni bezstopniowej CVT umożliwiają regulację, zapisywanie i wywoływanie ustawień. Pneumatyczne zawieszenie kabiny dostępne jest w opcji.

Kabina 

Największe zmiany w nowych modelach znaleźć można wokół kabiny i w jej wnętrzu, do którego prowadzi teraz nowe, ergonomiczne wejście z aluminiowymi stopniami, takimi jak w większych ciągnikach Steyr Absolut CVT. Kolejną zmianą jest oświetlenie wjazdowe LED ułatwiające wsiadanie i wysiadanie w ciemności. W obszarze wejścia do kabiny jest osłona, pod którą kryje się dodatkowy wyłącznik główny akumulatora zewnętrznego, a także opcjonalne gniazda ogrzewania i złącze przewodu powietrza. W modelach Profi i Profi CVT opcjonalnie dostępna jest dodatkowa zewnętrzna złączka przewodu powietrznego pod lewymi drzwiami, umożliwiająca operatorowi łatwe czyszczenie kabiny lub chłodnic.


Poprawiono ergonomię 

W tylnej części nowych ciągników Profi płyta u góry zespołu zaworów zdalnych poprawia teraz ergonomię rozmieszczenia zaworów, ułatwiając i przyspieszając sprzęganie. Nowy układ cięgła górnego obejmuje wskaźnik pozycji i poprawia stabilność i bezpieczeństwo, w tym możliwość szybkiego zabezpieczenia cięgła górnego i sprawdzenia jego pozycji z kabiny. Poza tym są nowoczesne kierunkowskazy boczne LED, które po włączeniu nakładają się na światła kierunkowskazów. Nowe, opcjonalne okrągłe lampy sygnalizacyjne LED są składane, aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.

 Komfort pracy

Zwiększenie komfortu pracy operatora obejmuje opcję pneumatycznego zawieszenia kabiny, która jest teraz opcjonalna również w modelach Steyr Impuls CVT. Radio DAB premium obsługujące technologię Bluetooth, nowe głośniki premium i antena DAB, dostępne w opcji z wysokim dachem, zapewniają lepszą jakość dźwięku i rozrywkę. Jest też nowa szyna monitora ze zintegrowaną prowadnicą wiązki przewodów oraz dwa gniazda USB. Instalowany przez dealera zestaw do montażu uchwytu na tablet RAM wchodzi w skład wyposażenia opcjonalnego, podobnie jak uchwyt na telefon komórkowy RAM. Nowy, zaawansowany joystick umożliwia nie tylko sterowanie wybranymi funkcjami hydraulicznymi, ale ma również przyciski służące do zmiany kierunku jazdy do przodu/tyłu, oferujące kolejną opcję zmiany kierunku jedną ręką. 

Przekładnia CVT 

Najnowsze ciągniki Steyr Profi CVT korzystają z udoskonalonej przekładni bezstopniowej. Możliwość dostosowania obsługi do indywidualnych wymogów pozwala operatorom na dostosowanie, zapisywanie i wywoływanie zachowania pojazdu zgodnie z osobistymi preferencjami i wymaganiami aplikacji. Ponadto poprawiono czułość i wykrywanie pozycji joysticka Multicontroller. Na szczycie nowej gamy ciągników Profi sześciocylindrowy model 6145 został zastąpiony przez 6150 Profi, którego nazwa została zmieniona, aby reprezentować dostarczaną moc znamionową 150 KM. Wszystkie inne modele Profi, wyposażone w silniki czterocylindrowe, zachowują swoje poprzednie numery modeli.

opr. jj

24. maj 2024 06:52