StoryEditor

Steyr Impuls CVT w nowej odsłonie

Styl i bezpieczeństwo, tak producent określa zmiany w trzech modelach Steyr CVT o mocy maksymalnej 165-200 KM.

14.12.2021., 00:00h

Projektanci postawili na funkcjonalność i wnętrze, które ma odpowiadać samochodom osobowym. Przyjrzyjmy się szczegółom. Tym co rzuca się w oczy jest przeprojektowanie strefy wejścia do kabiny. Chodzi o łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Nowe aluminiowe schodki odzwierciedlają stylistykę ciągnika, podobnie jak nowe osłony sprężyn gazowych obojga drzwi i tylnej szyby. Impuls CVT w standardzie ma dwoje otwieranych drzwi z obu stron ciągnika. 

Czysta chłodnica

Obok schodków, pod osłoną stanowiska mycia jest zewnętrzny przełącznik akumulatora, a także opcjonalne gniazda nagrzewnicy i złącze linii sprężonego powietrza, co ułatwia czyszczenia po obu stronach kabiny lub chłodnic. Wsiadanie i wysiadanie z ciągnika w nocy jest bezpieczniejsze przez dodanie oświetlenia wejściowego LED.  Zmiany dotyczą także udoskonalonego położenia reflektorów roboczych i widoczność końca narzędzia. Jak wyjaśnia producent, są też kierunkowskazy boczne LED, uwydatnione przez światło kierunkowskazów, gdy te są włączone. Obrotowe światła ostrzegawcze LED, składane – w celu zminimalizowania ryzyka uszkodzenia, dostępne są teraz jako opcja. 


Wskaźnik położenia

W tylnej części ciągnika udoskonalono stabilność i mocowanie łącznika górnego, znajduje się tam też teraz wskaźnik położenia, który ułatwia szybkie przymocowanie górnego cięgła oraz sprawdzenie jego pozycji z kabiny. W górnej części tylnych zaworów hydrauliki zewnętrznej jest płyta osłaniająca umożliwiająca rozmieszczenie podłączeń w bardziej ergonomiczny sposób i szybsze sprzęganie. 

Wycieraczka i lusterko

Komfort operatora był kluczowy w pracach nad nowym ciągnikiem Impuls CVT. Nowe modele Impuls CVT to pierwsze ciągniki marki Steyr, które wyposażone są w nową, skórzaną kierownicę klasy premium. Montowana nisko wycieraczka przedniej szyby pokrywa o 60% więcej powierzchni, ulepszony został również widok do przodu przez zamontowanie mniej zakłócającego lusterka wstecznego. Jest też nowa lodówka, a głośniki klasy premium zapewniają wysoką jakość dźwięku. 

Zasilanie monitorów

Po prawej stronie operatora znajduje się nowy wspornik na monitor z wbudowaną prowadnicą przewodów i dwoma gniazdami USB, zapewniający wygodny montaż i zasilanie monitorów osprzętu oraz innych urządzeń. Instalowany przed dealera zestaw uchwytu na tablet Ram dostępny jest jako opcja, zaś uchwyt na telefon komórkowy Ram może być montowany fabrycznie. Modernizacje objęły też dźwignię wycieraczki i udoskonaloną funkcję automatycznego wyłączania kierunkowskazu.

Personalizacja ustawień 

Nowe ciągniki Steyr Impuls CVT mają możliwość dodatkowej personalizacji ustawień przekładni. Spersonalizowane ustawienia przekładni umożliwiają regulację, zapisywanie oraz przywoływanie pożądanych parametrów zachowania pojazdu, w oparciu o osobiste preferencje i wymogi zastosowania. Poza tym w CVT usprawniono przyśpieszanie i zwalnianie, zmodernizowano zachowanie przekładni nawrotnej, a pedał gazu jest bardziej czuły. Ciągnik ma  funkcję obejścia pedału tempomatu oraz zwiększoną czułość i ulepszone wykrywanie położenia dźwigni Multicontrollera, który może być wykorzystywany do obsługi przekładni CVT. W nowych ciągnikach Impuls CVT dostępna będzie zaawansowana opcja joysticka z funkcjami biegów P/T przekładni, umożliwiająca operatorowi obsługę głównych funkcji oraz urządzeń za pośrednictwem jednego joysticka i przy mniejszej liczbie ruchów. 

opr. jj

19. lipiec 2024 05:31