StoryEditor

Smart Cart czyli wóz przeładunkowy 4.0

Topcon Agriculture i MyAgData łączą siły w celu stworzenia narzędzia pozwalającego na automatyczne gromadzenie w chmurze danych z wozów przeładunkowych. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

24.04.2022., 00:00h

Prostsze szacowanie strat

Firmy Topcon Agriculture i MyAgData nawiązały współpracę w celu ułatwienia dostępu i wymiany danych zbieranych z układów wagowych zamontowanych w wozach przeładunkowych. W efekcie rolnicy mogą sprawniej przekazywać dane dotyczące zebranych plonów do firm ubezpieczeniowych. Północnoamerykańska Agencja Zarządzania Ryzykiem USDA pracuje nad automatyzacją procesu szacowania strat w uprawach rolniczych np. przez możliwość pobierania danych o wielkości plonów  z chmury.

Dane w chmurze

Dzięki połączonym wysiłkom obu firm, powstało rozwiązanie Smart Cart, które automatycznie przesyła informację o aktualnej masie ziarna zgromadzonej w skrzyni wozu przeładunkowego do opartego na chmurze cyfrowego systemu zarządzania gospodarstwem Topcon Agriculture Platform. W połączeniu z danymi lokalizacyjnymi można generować raporty plonowania.

- Umożliwiliśmy sprawną wymianę danych z portalem MyAgData w celu bezproblemowego przesyłania elektronicznych kwitów wagowych, na zasadzie podobnej do mapy plonów. W rezultacie zmniejsza się ilość kłopotów i formalności, a proces raportowania staje się bardziej efektywny, Dodając urządzenie CL-55 do łączności w chmurze, dane mogą płynnie przepływać, dzięki czemu fizyczne zapisy papierowe stają się zbędne" – mówi Brian Sorbe, z  Topcon Agriculture.

 

Opr. ap

Fot. Firmowe

21. maj 2024 05:54