StoryEditor

Sky Agriculture – wkrótce nowy siewnik

Pod koniec 2021 roku Sky Agriculture przedstawi nowy model siewnika zawieszanego M320 przeznaczonego na rynek polski i niemiecki. 

02.10.2021., 00:00h

Ten projekt polega na zintegrowaniu trzech niezależnych zbiorników sterowanych z jednego interfejsu umiejscowionego w tylnym siewniku. M320 został stworzony, aby sprostać nowym wyzwaniom zgodnie z ewolucją zastosowań rolniczych (siewy towarzyszące, miejscowe stosowanie nawozu podczas siewu, międzyplon wielogatunkowy, mieszanki odmian zbóż itp.), a także w celu zmniejszenia zużycia chemii przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu wydajności. 

Trzy niezależne podajniki

Największym wyzwaniem dla producenta było zintegrowanie trzech zbiorników bez utraty łatwości obsługi. Nowa ergonomia ułatwia kalibrację trzech niezależnych podajników. Celem Sky było takie przygotowanie sprzętu, aby można było szybko i bezbłędnie wykonać próbę kręconą. W tym celu opracowano nowy interfejs , którego można użyć na konsoli ISOBUS w zależności od modelu ciągnika. Warto dodać, że siewnik ma czujniki zapychania i alarm w kabinie, co pozwala na szybkie usunięcie niedrożności w przypadku zapchania rzędu siewnego. W trosce o bezpieczeństwo zastosowano chowany trap wejściowy, co ułatwia dostęp do trzech zbiorników i dozowników. Ponadto zbiornika na wodę pozwala zachować higienę rąk w przypadku zabrudzenia środkami chemicznymi. 

Bezobsługowe piasty

Siewnik M320 jest wyposażony w belkę siewną Cultidisc o nacisku do 120 kg na jednostkę. Zamontowana na równoległoboku ze zintegrowanym kołem dogniatającym gwarantuje wysoką kontrolę głębokości siewu, a także energiczny kontakt gleby z nasionami, co zapewnia jednorodne wschody. Producent wyjaśnia, że z myślą o większym komforcie nowa linia siewna jest wyposażona w piasty niewymagające żadnej konserwacji (smarowania). Nowy model siewnika może zarządzać uruchamianiem i zatrzymywaniem automatycznych jednostek dozujących przez GPS na końcu pola, a nawet automatycznymi planami pola z modulacją. Możliwe jest nawet zarządzanie niezależnymi mapami dla każdego produktu w zbiornikach. 

Modele o szerokości 3 i 4 m

Podobnie jak w przypadku innych siewników Sky Agriculture, głowica rozdzielająca jest elastyczna i łatwa w użyciu. Dzięki nowemu napędowi E-Drive można łatwo dostosować belkę wysiewającą siewnika do dowolnej szerokości lub ścieżek technologicznych. To rozwiązanie pozwala aby co drugi, a nawet trzeci rząd był sterowany z kabiny i zapewnia elastyczność podczas pielenia ograniczając konieczność dodatkowych prac. Gama zawiera siewniki o szerokości 3 i 4 m.

opr. jj

19. lipiec 2024 05:43