r e k l a m a

Partner serwisu

Samasz coraz potężniejszy

Samasz coraz potężniejszy

O dodatkowe cztery tysiące metrów kwadratowych powiększyła się hala produkcyjna fabryki Samasz. 

Firma nie bez dumy może się pochwalić tym, że maszyny będą teraz produkowane na powierzchni aż 30 tys. metrów kwadratowych. Nowa część fabryki już w najbliższych tygodniach zostanie wyposażona w nowoczesny system do laserowego cięcia blach, który obejmuje automatyczny magazyn, dwa lasery, dwa systemy załadunkowo-rozładunkowe oraz dwa systemy sortowania wyciętych detali. 

W nowej hali będą też pracowały prasy krawędziowe. Cześć z nich zostanie przeniesiona z obecnej lokalizacji, a dwie kolejne prasy zostaną zakupione w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie stworzone pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych.

Większe możliwości produkcyjne

Obecnie lasery umożliwiają wykonanie tylko 60% potrzeb firmy, a 40% wykonywanych jest w kooperacji. "Dzięki inwestycji, nasze możliwości w wycinaniu laserowym zwiększą się, już po pierwszym z dwóch etapów, o ponad 120%. Rozbudowa hali i zainstalowanie nowych maszyn to możliwość realizowania wszystkich potrzeb we własnym zakładzie." - Leszek Szulc, dyrektor ds. technicznych i produkcji.

Do nowo wybudowanej hali zostanie także przeniesiony magazyn detali i półfabrykatów, który obecnie znajduje się w hali spawalni. Dzięki zwolnieniu miejsca w spawani będzie można zwiększyć możliwości spawalnicze. Znajdą się tam kolejne stanowiska zrobotyzowane i manualne.

opr. jj, fot. jj i Samasz

Zobacz także