StoryEditor

Samasz coraz potężniejszy

O dodatkowe cztery tysiące metrów kwadratowych powiększyła się hala produkcyjna fabryki Samasz. 

18.05.2022., 00:00h

Firma nie bez dumy może się pochwalić tym, że maszyny będą teraz produkowane na powierzchni aż 30 tys. metrów kwadratowych. Nowa część fabryki już w najbliższych tygodniach zostanie wyposażona w nowoczesny system do laserowego cięcia blach, który obejmuje automatyczny magazyn, dwa lasery, dwa systemy załadunkowo-rozładunkowe oraz dwa systemy sortowania wyciętych detali. 

W nowej hali będą też pracowały prasy krawędziowe. Cześć z nich zostanie przeniesiona z obecnej lokalizacji, a dwie kolejne prasy zostaną zakupione w ramach prowadzonej inwestycji. Nowością będzie stworzone pierwszego w firmie zrobotyzowanego stanowiska do gięcia blach na jednej z pras krawędziowych.

Większe możliwości produkcyjne

Obecnie lasery umożliwiają wykonanie tylko 60% potrzeb firmy, a 40% wykonywanych jest w kooperacji. "Dzięki inwestycji, nasze możliwości w wycinaniu laserowym zwiększą się, już po pierwszym z dwóch etapów, o ponad 120%. Rozbudowa hali i zainstalowanie nowych maszyn to możliwość realizowania wszystkich potrzeb we własnym zakładzie." - Leszek Szulc, dyrektor ds. technicznych i produkcji.

Do nowo wybudowanej hali zostanie także przeniesiony magazyn detali i półfabrykatów, który obecnie znajduje się w hali spawalni. Dzięki zwolnieniu miejsca w spawani będzie można zwiększyć możliwości spawalnicze. Znajdą się tam kolejne stanowiska zrobotyzowane i manualne.

opr. jj, fot. jj i Samasz

24. maj 2024 05:47