StoryEditor

Rozdzielacz sekcyjny HD marki Agroplast

Po latach prób i testów firma Agroplast pokazała nowość, którą jest rozdzielacz sekcyjny HD. Warto zwrócić uwagę na Verdesil, czyli materiał uszczelniający.

15.01.2022., 00:00h

Do budowy rozdzielacza sekcyjnego HD o zwiększonej wytrzymałości wykorzystaliśmy sprawdzone przez nas rozwiązania, które oferujemy w topowych produktach linii Proline. Agroplast wskazuje na kilka zalet nowego rozdzielacza.

Wzmocniona obudowa i prosty demontaż

Konstrukcja rozdzielacza jest wykonana ze wzmocnionego kopolimeru, który zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.Ponadto, poszczególne elementy sekcji są łatwe do demontażu bez użycia narzędzi.

Zwiększona powierzchnia filtracji

Według informacji producenta rozdzielacz sekcyjny HD wyróżnia największa powierzchnia filtrująca w porównaniu do innych urządzeń tego typu dostępnych na rynku, a przezroczysty kielich filtra umożliwia kontrolowanie stanu zanieczyszczenia sita na bieżąco bez rozkręcania obudowy. Dodatkowo, zastosowano sito filtra ze stali kwasoodpornej do wyboru w trzech gęstościach, aby umożliwić dopasowanie stopnia filtracji do indywidualnych potrzeb – MESH 50, MESH 80 oraz MESH 100. 

Uszczelnienia Verdesil

Do wykonania głównych uszczelek i oringów, które mają podstawowe znaczenie w pracy rozdzielacza, zastosowano innowacyjny materiał na bazie silikonu Verdesil, który jest znany z głowic linii Proline. Uszczelnienia Verdesil nie ulegają odkształceniom, dzięki czemu zapewniają szczelność układu i długotrwałą, bezawaryjną pracę. 

Uniwersalny uchwyt

Celem producenta było to, aby dobranie części zamiennych pasujących do posiadanego sprzętu było, jak najprostsze. Dlatego Agroplast skonstruował uchwyt rozdzielacza w taki sposób, żeby rozstaw otworów pasował do większości opryskiwaczy dostępnych na rynku. 

opr. jj

13. lipiec 2024 08:37