r e k l a m a

Partner serwisu

Rekord podczas eliminacji do IX Mistrzostw Mechaników

Rekord podczas eliminacji do IX Mistrzostw Mechaników

Liczba uczestników rywalizujących w eliminacjach do finału IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przekroczyła oczekiwania. W jednej z trzech kategorii – Młody Mechanik – wzięło udział ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, a w Młody Mechanik Maszyn Rolniczych 317 zespołów. W sumie test eliminacyjny wypełniło 2900 uczestników.

r e k l a m a
Znamy wyniki eliminacji do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i wiemy, że padł rekord frekwencji. Zapisy do konkursu trwały do momentu opublikowania testu, a 17 minut przed rozpoczęciem rywalizacji w jedna z 3 kategorii – Młody Mechanik –zainicjowanej przez ExxonMobil, liczba zarejestrowanych zespołów przekroczyła 1000. Jest to najlepszy wynik w 9–letniej historii konkursu. Ostateczna lista startowa w tej kategorii obejmowała 1013 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Kolejne kilkaset osób rywalizowało o udział w finałach kategoriach: Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Tej ostatniej patronują redakcje top agrar Polska oraz Profi. 

Wyniki eliminacji w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych 

1. Marek Wiącek, Radosław Strzyżewski – Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka, Gniezno

2. Dawid Bokuniewicz, Michał Pszkowski – Zespół Szkół nr 6, Suwałki

3. Tomasz Suchecki, Michał Skiba – Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, Bielsko Biała

4. Filip Karpiński, Daniel Wiszowaty – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Mońki

5. Szymon Pogorzelski, Wojciech Siargiej – Zespół Szkół nr 6, Suwałki

Zobacz także

6. Jakub Guziak, Piotr Pawluczuk – Zespół Szkół Mechanicznych, Białystok

7. Szymon Prusaczyk, Hubert Wrona – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Karolewo

8. Michał Witek, Grzegorz Kuta – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Tarnów

9. Szymon Wojtysiak, Jakub Wilk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego, Łowicz

10. Wiktor Madej, Michał Wielgus – Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Tarnów

11. Maciej Niebrzydowski, Dariusz Rutkowski – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, Łomża

12. Tomasz Gorzelik, Mateusz Kasperek – Zespół Szkół Mechanicznych, Opole

13. Błażej Szypcio, Tomasz Bagiński – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Mońki

14. Paweł Ogórek, Adam Bęczkowski – Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego, Lublin

15. Grzegorz Iskrowicz, Tomasz Jucha – Zespół Szkół Agro-Technicznych, Ropczyce

16. Emil Lemański, Kacper Piechota – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Trzcianka

17. Jakub Szmyt, Kacper Kubisiak – Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Trzcianka

18. Szymon Zimoń, Kamil Ochojski – Zespół Szkół Technicznych nr 1, Rybnik

19. Paweł Klecha, Benedykt Borek – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, Różaniec Pierwszy

20. Cyprian Liński, Łukasz Krajewski – Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, Ostróda

21. Jakub Krawczeniuk, Konrad Bakunowicz – Zespół Szkół mechanicznych im. św Józefa, Białystok

22. Mateusz Woronowicz, Adam Wojciula – Zespół Szkół Mechanicznych, Białystok

23. Maksymilian Szeląg, Michał Turlej – Zespół Szkół Technicznych, Tarnów

24. Kamil Skiba, Hubert Solski – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, Różaniec Pierwszy

25. Paweł Klecha, Bartłomiej Puchacz – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa, Różaniec PierwszyTest eliminacyjny do Mistrzostw Mechaników

Eliminacje IX Mistrzostw Mechaników odbyły się w formie testu internetowego, w którym uczestnicy odpowiadali na 30 pytań zamkniętych. Aby awansować do finału należało udzielić poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 pytania przygotowane przez partnerów mistrzostw oraz Grzegorza Dudę, ambasadora konkursu. Zwycięzców największego w Polsce konkursu dla branży motoryzacyjnej poznamy na największych targach motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show 2020. Pełna lista finalistów dostępna na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl 

– Tegoroczny wynik umacnia Mistrzostwa Mechaników na pozycji lidera konkursów branży motoryzacyjnej. W parze z wysoką frekwencją idzie prestiż Mistrzostw, których finał towarzyszy targom Poznań Motor Show. Udział w finale konkursu tej rangi to mocna karta w rozmowach o pracę z właścicielami najlepszych warsztatów w Polsce. Z kolei tytuł w kategorii Mechanik Zawodowy pomaga zdobywać nowych klientów. Przy wsparciu Grzegorza Dudy i udanej współpracy z partnerami odliczamy dni do finałów i kontynuujemy działania podnoszące wiedzę techniczną i wspierające edukację zawodową – powiedział Adrian Dekowski, Prezes Fundacji Cooperatio, organizator konkursu.


Pytania eliminacyjne

Podczas testu eliminacyjnego młodzi mechanicy odpowiadali na pytania dotyczące różnorakich podzespołów maszyn. Jedno z nich dotyczyło rodzaju pompy, która zasila układy paliwowe wyposażone w pompowtryskiwacze, w innym należało znać procedury, które należy wykonać po wymianie zespołu sprzęgła w skrzyni DSG 02E, a jeszcze inne sprawdzało znajomość parametrów olejów silnikowych. Niektóre wymagały zainteresowania nowymi trendami w motoryzacji – a przecież nie każdy wie, jaki rodzaj silnika jest w samochódzie zasilanym wodorem. Najwięcej, bo 27 punktów w najkrótszym czasie uzyskali Szymon Wydra i Piotr Koperek z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

– Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników stały się ważnym wydarzeniem w kalendarzu konkursów branżowych dla szkół. Udział w eliminacjach motywuje do podnoszenia kompetencji zawodowych, co w przypadku szybko rozwijającej się branży motoryzacyjnej ma ogromne znaczenie. Właśnie o takim wymiarze edukacji i pozytywnej rywalizacji marzyliśmy kilka lat temu, gdy jako Mobil zaproponowaliśmy wprowadzenie do Mistrzostw nowej kategorii dla szkół – powiedział Pietro Ghinelli, Field Marketing Advisor z ExxonMobil, partnera Mistrzostw Mechaników.


Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

Wiedzy specjalistycznej wymagał również test z jakim mierzyli się Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych. W tej kategorii udział wzięło 317 dwuosobowych zespołów uczniowskich, więcej niż w roku minionym. Uczestnicy byli pytani o to, za co odpowiada czujnik żyroskopowy w opryskiwaczu lub jaka przekładnia ciągnika ma najwyższą sprawność? Poprawne odpowiedzi na co najmniej 26 z 30 pytań umożliwiała awans do finałów. Listę najlepszych zespołów otwierają Marek Wiącek i Radosław Strzyżewski z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie.

Zielona karta w eliminacjach

O dużym szczęściu w eliminacjach mogą mówić Piotr Krzemień i Bartłomiej Kurzydło z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. Uczniowie wywalczyli Zieloną Kartę w ramach Akcja Filtracja, prowadzonej przez FILTRON, partnera Mistrzostw. Taka przepustka do finału czekała na zespół, który zdobył najwięcej punktów z testu dodatkowego.

Mechanik Zawodowy

Nie mniej wymagające były eliminacje w kategorii Mechanik Zawodowy. Rekordowa liczba 235 doświadczonych mechaników sprawnie przechodziła przez pytania testowe. Niestety nikomu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Listę finalistów w tej kategorii Mechanik Zawodowy otwiera Michał Lisowiec, który odpowiedział poprawnie na 28 z 30 pytań. Tuż za nim uplasował się Łukasz Bogus, który w 2019 roku w finałach zajął 4. miejsce. Mechanicy zawodowi mieli za zadanie rozszyfrować skrót FRT na oponach ciężarowych, wyjaśnić dlaczego plisy panelowych filtrów powietrza posiadają delikatne przetłoczenia oraz wskazać, jakie zadanie pełnią komory kompensacyjne w zespole sprzęgła.

Pytania eliminacyjne

Tegoroczne pytania do testów eliminacyjnych przygotowali Grzegorz Duda, ambasador konkursu, Mobil oraz specjaliści wielu innych znanych marek motoryzacyjnych, m.in. Febi, FILTRON, Kramp, John Deere, Briggs&Stratton, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol czy redakcje czasopism rolniczych top agrar Polska i Profi. Zwycięzców IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poznamy podczas finałów na Poznań Motor Show 2020, które decyzją organizatorów przeniesiono na 18-21 czerwca 2020.

 

Organizatorzy IX Mistrzostw Mechaników

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Chabin, Odeka, Best-Pol, Yanosik oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. 

Kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują: Kramp, John Deere, Briggs&Stratton oraz miesięcznik top agrar Polska oraz magazyn rolniczy Profi.


fot. firmowe

Nie znasz jeszcze magazynu profi? 

Zamów bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także

Użytkowniku zadecyduj o wyrażeniu zgody!

Skrollując treść naszego Serwisu, zamykając okno tego komunikatu (X), klikając na elementy strony poza tym komunikatem bez zmian ustawień w zakresie prywatności, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) i Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach PWR i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć.
Dowiedz się więcej lub zdecyduj o zgodzie.

Nasz cel to dostarczanie interesujących Ciebie treści, również przez dopasowane do Twoich zainteresowań reklamy. Twoja zgoda na wykorzystanie plików cookies i podobnych technologii w Twojej przeglądarce umożliwi nam dostosowanie przekazu do Twoich preferencji. Pozwoli ograniczyć ilość prezentowanych reklam Brak zmian ustawień przeglądarki jest Twoją zgodą na zapis plików cookies i podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym i wykorzystanie zapisanych w nich informacji. Ustawienia przeglądarki w zakresie cookies możesz zawsze zmienić
(szczegóły w Polityce Prywatności).

Drogi Użytkowniku!

Przez dalsze Aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, oznacza, że zgodziłeś się na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies i na przetwarzanie gromadzonych dzięki nim danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów. Dowiedz się więcej lub wycofaj zgody