StoryEditor

Premiera serii 6R podczas Drzwi Otwartych John Deere!

John Deere Polska wraz z dealerami zaplanował serię pokazów w 16 lokalizacjach rozsianych po całej Polsce. Najważniejszym punktem Drzwi Otwartych będzie prezentacja nowej serii ciągników 6R, o których pisaliśmy w profi 3-2022. Mieliśmy okazję wykonać nimi kilka rund po lotnisku w Bednarach. Oto relacja filmowa.

02.05.2022., 00:00h

16 spotkań z John Deere 6R

Dni Otwarte John Deere to seria 16 pokazów przygotowanych wspólnie z 4 dealerami marki w Polsce. Na końcu artykułu zamieszczamy pełen harmonogram zaplanowanych spotkań wraz z numerami kontaktowymi, pod którymi można zapisać się na wybrane wydarzenie. To dobra okazja, żeby z bliska obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy, odkryć jego możliwości, zadać pytania ekspertom, ale także wygrać atrakcyjne nagrody w konkursie Quiz Operations Center. 

John Deere 6R w natarciu!

O zmianach wprowadzonych w nowych ciągnikach 6R marki John Deere pisaliśmy w profi 3-2020. Producent zapewnia, że to maszyny wielozadaniowe, wyposażone w rozwiązania rolnictwa precyzyjnego, a do tego intuicyjne w obsłudze. Układ inteligentnego zarządzania mocą zapewnia do 40 KM dodatkowej mocy w transporcie i w pracach z maszynami napędzanymi z WOM. Nowością jest zwiększanie mocy do zapewnienia większej wydajności układu hydraulicznego. Ciągniki serii 6R można doposażyć w ładowacz czołowy z pakietem technologicznym, który m.in. obejmuje poziomowanie łyżki, ułatwiające przewóz materiałów płynnych, funkcję powrotu do pozycji usprawniającą powtarzalność pracy, czy też dynamiczne ważenie zawartości łyżki, które daje nowe możliwości precyzyjnego załadunku i zbierania informacji na temat zebranego plonu. Warto również wspomnieć, że ciągniki John Deere 6R wg testów Powermix wykonanych przez DLG wyróżniają się najniższym w stosunku do innych maszyn w swojej klasie, poziomem zużycia paliwa w transporcie.

- Ciągniki powinny być projektowane również z myślą o operatorach. John Deere wykorzystał nowoczesne rozwiązania, żeby maksymalnie zwiększyć komfort pracy. Kabina w serii 6R jest przestronna (3,33 m3), ergonomiczna i wyjątkowo wyciszona. Nasi klienci od razu zauważyli też, że sterowanie maszyną i opanowanie całej skali mocy to czysta przyjemność. A wynika to z dwóch rewolucyjnych zmian. Po pierwsze, 6R jest wyposażony w nowy joystick CommandPro z 11 konfigurowanymi przyciskami. Po drugie, dostępne jest w nim rozwiązanie AutoSetup, które średnio o połowę skraca czas konfiguracji ustawień joysticka. Zadania zaplanowane w Operations Center automatycznie pojawiają się na wyświetlaczu 4. generacji, gdy maszyna wjeżdża na pole – wystarczy jedno kliknięcie, żeby zatwierdzić szczegóły i możemy rozpoczynać pracę . Nowa seria zaprojektowana została z myślą o lepszym dopasowaniu do potrzeb klientów. Przykładem jest nowy 6R 150, czyli 4-cylindrowy ciągnik do gospodarstw hodowlanych o większych, w stosunku do poprzedniej serii, możliwościach dzięki mocy 177 KM, jak również model 6R 185, czyli kolejny lider transportu. Warto zauważyć, że można wybrać wariant maszyny w zależności od charakteru wykonywanych prac  – komentuje Szymon Kaczmarek, specjalista ds. produktu John Deere Polska.

Opryskiwacz R900

W trakcie Dni Otwartych będzie można zobaczyć również opryskiwacz, który świetnie sprawdza się przy uprawach rzędowych i gwarantuje optymalne dawkowanie środków ochrony roślin.

- Pracę R900 możemy opisać w trzech słowach: wydajna, komfortowa, precyzyjna. Co możemy dostosować w tym opryskiwaczu? Rozmiar zbiornika od 4400 do 7500 l, szerokość belki od 24 do 40 m, sterowanie pojedynczymi dyszami, które mogą być rozstawione co 25 cm. Mamy pełną kontrolę nad procesem opryskiwania. Możemy zachować nawet drobną kroplę i zminimalizować znoszenie, a także bez uszczerbku opryskiwać teren punktowo. Dzięki całej optymalizacji oszczędzamy nawet 5% na zakupie środków ochrony roślin – mówi Karol Zgierski, specjalista ds. produktu John Deere Polska.

John Deere PowrSpray

Ze sterowanego elektronicznie systemu w opryskiwaczu R900 wydobędziemy cały potencjał, jeśli użyjemy go w połączeniu z PowrSpray. Jak działa ten układ?

- PowerSpray to 2-obwodowy system zapewniający szybsze napełnianie, intensywne mieszanie oraz skuteczne płukanie. System błyskawicznie reaguje na zmiany prędkości opryskiwacza lub sekcji, więc w terenie nie mamy już kłopotów ze zbyt obfitymi lub małymi dawkami – tłumaczy Zgierski.

Rolnictwo precyzyjne i Operations Center 

Podczas serii 16. pokazów w ramach Drzwi Otwartych, dealerzy marki John Deere zaprezentują również nowoczesne rozwiązania w ramach rolnictwa precyzyjnego. Objaśnią, co można dzięki temu zyskać oraz od czego zacząć wdrażania tych technologii w swoim gospodarstwie. 

Zintegrowane systemy czujników dostarczają cennych informacji o stanie gospodarstwa (m.in. pokazują stan techniczny maszyn, ułatwiają kontrolowanie środków produkcji, tj. materiał siewny, środki ochrony roślin, koszty nawozów), które umożliwiają podjęcie właściwych decyzji w odpowiednim momencie i zaplanowanie kolejnych prac. Użytkownicy  sprzętu John Deere mogą z powodzeniem zarządzać gospodarstwem w Operations Center.

- To platforma umożliwiająca zbieranie i wizualizację kompletnych informacji agronomicznych oraz powiadomień na temat maszyn. Ponadto umożliwia stały kontakt z dealerem marki John Deere, usługodawcą czy innym zaufanym partnerem. Mamy zatem w jednym miejscu wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych danych – wyjaśnia Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

Szczegółowy kalendarz spotkań wraz z numerami kontaktowymi, pod którymi prowadzone są zapisy na dane wydarzenie prezentujemy poniżej wraz z mapką.

opr. aj

fot. firmowe

23. maj 2024 19:50