StoryEditor

Pöttinger na szlaku innowacji

Aktualna informacja tej marki pokazuje dobitnie, że Pöttinger powiększa swoje centrum testów, rozbudowując TIZ 3. 

29.01.2022., 00:00h

Centrum Technologii i Innowacji TIZ w Grieskirchen w Austrii należy do najnowocześniejszych centrów testujących elementy konstrukcyjne w Europie. W TIZ 3 dzięki inwestycji za ok. 6,3 mln euro powstanie nowy budynek z halą o powierzchni 1800 metrów kwadratowych i przestrzenią biurową metrów kwadratowych. Uroczyste wbicie łopat miało miejsce 11 stycznia br., a zakończenie budowy TIZ 3 zaplanowano w grudniu 2022 r.

Badania i rozwój sprzętu

Markus Baldinger, członek zarządu Pöttinger ds. Badań, Rozwoju i Cyfryzacji, komentuje rozbudowę: ,,Centrum Technologii i Innowacji (TIZ) jest sercem firmy Pöttinger pod względem zapewnienia wysokiej jakości. Od 18 lat są tu testowane maszyny pod kątem ich jakości i przydatności do pracy w warunkach zbliżonych do takich, jakie występują na polu. Badania, rozwój i kontrola idą tu ręka w rękę. 

Poziom światowy

Nie bez dumy zarząd twierdzi, że Centrum testów jest w branży maszyn rolniczych jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie i cieszy się znakomitą opinią. Przeprowadzane tu testy pozwalają zaoszczędzić czas i koszty: nawet do 75% w porównaniu z praktycznymi testami polowymi. Dzięki takim możliwościom w krótkim czasie można przyjrzeć się, jak sobie radzi sprzęt i przetestować żywotność maszyny. 

Wyższa efektywność badań

Test wytrzymałości części konstrukcyjnych w kilka miesięcy pokazuje realne zużycie w całym okresie eksploatacji maszyny w warunkach naturalnych, gdzie przy dużych maszynach trwa to ponad 5 lat, po pracy do 30 tys. ha. Celem jest to, aby maszyny marki Pöttinger mogły wykazać się najlepszymi efektami pracy. Jak to osiągnąć? Odpowiedź jest prosta: rozwiązania techniczne muszą być niezawodne. Dodatkowo z nowego centrum będą mogli również korzystać klienci z różnych krajów i branż, jak przemysł lotniczy, budowa maszyn czy elektromobilność. 

opr. jj

13. lipiec 2024 08:13