StoryEditor

Opony Michelin z technologią Ultraflex

Opony Michelin z technologią Ultraflex  zapewniającą udźwig podobnych obciążeń jak w oponach tradycyjnych, nie przekraczając przy tym 2 barów.

12.10.2021., 00:00h
Jak wyjaśnia producent, nawet przy tak niskim ciśnieniu, opony zaprojektowane w technologii Michelin Ultraflex gwarantują bezpieczniejszą jazdę po drogach publicznych i stabilność.

Technologia Michelin Ultraflex

Właściwości opon z tą technologią mają swoje źródło w ich konstrukcji: 
  • wzmocnione barki opon gwarantują wytrzymałość pomimo większej elastyczności boków.
  • ułożenie klocków bieżnika pod nieco innym kątem oraz ich kształt i wysokość pozwoliły zbudować opony łączące uciąg na polu z odpornością na ścieranie na szosie. 
  • mieszanka gumy zapobiega przegrzewaniu się  opony, dzięki czemu jest ona trwalsza.
  • bardziej płaskie czoło opony zmniejsza ugniatanie gleby i zapewnia znakomitą trwałość bieżnika.
  • zwiększony obszar ugięcia boku opony zwiększa komfort jazdy.
Opony z technologią Michelin Ultraflex zmniejszają ugniatanie gleby, np. po kombajnach, umożliwiają cyrkulację wody i powietrza na uprawianym polu, jednolity rozwój roślin i ułatwiają zbiór. Dzięki lepszej trakcji oszczędza się paliwo i zwiększa komfort jazdy. Rodzinę opon z wykorzystaniem technologii Ultraflex można rozpoznać po oznaczeniach IF (Improved Flexiontyre – opona  o podwyższonym ugięciu) i VF (Very High Flexiontyre – opona o bardzo wysokim ugięciu) umieszczonych na bokach opon. Opony Michelin, w których wykorzystywana jest technologia Ultraflex, to między innymi modele: RoadBib, TrailXBib, AxioBib 2, SprayBib. 

Gwarancja na uszkodzenia

Michelin przedłuża do końca 2021 roku bezpłatną gwarancję dla opon rolniczych i agro-przemysłowych. Gwarancja obejmuje uszkodzenia przypadkowe i stanowi ekwiwalent ubezpieczenia opon. Gwarancja na opony rolnicze i agro-przemysłowe Michelin zapewnia większą pewność pracy nawet w najtrudniejszych warunkach czy podczas ciężkich prac polowych maszynami wyposażonymi w centralny system pompowania kół CTIS oraz na budowach. Gwarancja ta w przypadku opon rolniczych z technologią Michelin Ultraflex wynosi 4 lata, pozostałych opon rolniczych Michelin – 3 lata, zaś w przypadku opon agro-przemysłowych Michelin Compact Line –  1 rok od daty zakupu.

Przez pierwszy rok

Gwarancja obejmuje miejscowe uszkodzenia przypadkowe, niepowtarzalne i nienaprawialne, takie jak uszkodzenie na skutek uderzenia, przebicie boku czy przebicie czoła bieżnika. Przez pierwszy rok od zakupu w razie zniszczenia opon rolniczych z technologią Michelin Ultraflex oraz stosowanych na budowach opon agro-przemysłowych Michelin Compact Line są one bezpłatnie wymieniane na nowe, a właściciel pokrywa jedynie koszty montażu i ewentualnych dodatkowych usług w terenie. Gwarancja ma zastosowanie do opon zakupionych w okresie od 1 czerwca 2019 roku do 31 grudnia 2021 roku. 
opr. jj
19. lipiec 2024 04:33