StoryEditor

Opony flotacyjne BKT

Zadaniem opon flotacyjnych jest ograniczenie zagęszczania roli podczas prac polowych. Można to osiągnąć przez niższe ciśnienie w ogumieniu.

21.09.2021., 00:00h

W tym celu podczas produkcji opon korzysta się specjalnych materiałów, z których powstaje opasanie stalowe i nylonowe. Dzięki temu ogumienie ciągników, przyczep czy samochodów dostawczych może wytrzymać duże obciążenia, jakie występują podczas pracy przy niskim ciśnieniu w oponach. Jak informuje BKT, kluczową cechą tych opon jest ich wszechstronność, która pozwala na łatwe pokonywanie długich dystansów w różnym terenie. Dzięki bieżnikowi i właściwościom trakcyjnym opony flotacyjne tej marki pozwalają ograniczyć zużycie paliwa i koszty użytkowania. Oto kilka takich produktów marki BKT. 

Stalowe pasy

V-Flexa, opona radialna do przyczep rolniczych z technologią VF (Very High Flexion), dzięki której można przewozić ciężkie ładunki przy ciśnieniu w oponach niższym o 30% w porównaniu do standardowych opon o tym samym rozmiarze. Ten najnowszej generacji produkt ma również bieżnik wzmocniony stalowymi pasami. W ten sposób powstaje bardziej odporna osnowa, która chroni przed pękaniem i wnikaniem ciał obcych. Obecnie dostępna jest w rozmiarze VF 600/55 R 26.5, a jej oferta została rozszerzona o opony VF 600/65 R 26.5, VF 650/55 R 26.5 i VF 560/60 R 22.5, które zostały niedawno wprowadzone na rynek.


Transport w rolnictwie

FL 633 Performa to rozwiązanie dla samochodów ciężarowych przeznaczonych do pracy w rolnictwie. Jest on całkowicie skoncentrowany na poprawie wydajności. Ekstremalna odporność, trwałość i nośność sprawiają, że opona ta jest jednym z flagowych produktów w gamie Flotation, idealnym do szerokiego zakresu prac polowych, a nawet jazdy po autostradach z prędkością do 100 km/h. Dostępna jest w rozmiarze 600/50 R 22.5.

Wzmocniona stopka

Oprócz tych rozwiązań w ofercie należy również wspomnieć o Ridimax FL 699. Opona wyposażona jest we wzmocnioną stopkę, która zapewnia lepszą stabilność nawet przy dużych prędkościach i jest szczególnie przydatna do użytku drogowego z przyczepami i cysternami. Ta wykonana w całości ze stali opona radialna zapewnia również komfortową jazdę. Choć w 90% został zaprojektowany do użytku drogowego, sprawdza się również w terenie. Opona jest dostępna w rozmiarze 24 R 20.5 oraz w nowym rozmiarze 525/65 R 20.5.

BKT Flotation

Gama opon BKT Flotation obejmuje szereg innych opon, takich jak FL 630 Super, FL 630 Ultra, FL 635, FL 637, FL 639, Ridemax FL 690 i Ridemax FL 693 M, z których każda ma specyficzne cechy odpowiadające różnym wymaganiom i potrzebom.

W trosce o glebę

Jak wyjaśnia producent, zakres modeli i rozmiarów w serii Flotation stale się powiększa. Obejmują one rozwiązania, które w coraz większym stopniu koncentrują się na zrównoważonym rozwoju środowiska. W ten sposób każde możliwe rozwiązanie jest badane pod kątem jego wpływu na glebę - a tym samym, w przypadku zastosowania w rolnictwie, pod kątem redukcji emisji CO2.

opr. jj

19. lipiec 2024 04:41