StoryEditor

Opona o jakiej marzyliśmy!

Nareszcie jest: nowy polimer, który uszczelnia przebicia, co umożliwia dalszą jazdę. Za technologię Agro ContiSeal firma Continental zdobyła Srebrny Medal targów Agritechnica.

22.01.2022., 00:00h

Dzięki nowej technologii Agro ContiSeal można zapobiec przebiciom opon rolniczych, co eliminuje przestoje w pracy. Opatentowany polimer nanoszony na wewnętrzną stronę opony, uszczelnia każde przebicie spowodowane przez ciała obce.

Lepki polimer... i po kłopocie 

„Przebicie opony może być bardzo kosztowne, gdy już do niego dojdzie. Agro ContiSeal umożliwia kontynuowanie pracy pojazdu nawet po przebiciu opony przez przedmiot o średnicy do 12 mm. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze tym, którzy wybiorą opony Continental z ContiSeal, a jednocześnie zapewni spokój ducha przez cały rok. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że DLG nagrodziło naszą wyjątkową technologię” – mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager Agricultural Tires w Continental Commercial Specialty Tires. Mając pojazd wyposażony w opony z technologią ContiSeal, nie ma potrzeby, aby użytkownik przerywał pracę, bo natychmiast musi zmienić oponę. Nie ma takiej potrzeby, bo lepki polimer pokrywa przebicie i zapobiega utracie ciśnienia. 

Wkrótce ruszy produkcja

„Wydaje się, że to proste rozwiązanie powszechnego problemu, a Agro ContiSeal pomoże rolnikom kontynuować prace, aż będą mieli czas na zmianę opony” – dodaje Benjamin Hübner. Rozwiązanie jest jeszcze w fazie rozwoju zanim trafi na rynek opon rolniczych. „Obecnie pracujemy nad tym, aby wkrótce wprowadzić tę technologię do naszej produkcji" – komentuje Hübner. 

Continental dla rolnictwa

Wprowadzając ContiSeal dla opon rolniczych, Continental przenosi do segmentu rolniczego swoją wiedzę z przemysłu motoryzacyjnego, gdzie podobna technologia jest już stosowana z powodzeniem. W ramach programu strategicznego „Wizja 2030” Continental dąży do rozwoju w segmencie opon rolniczych i do rozszerzenia swojej działalności w tym zakresie.

Światowy potentat 

Continental, to firma technologiczna, której początki sięgają 1871 r. Dostarcza na rynek bezpieczne, inteligentne i wydajne rozwiązania dla pojazdów, maszyn, pojazdów ruchu drogowego i transportu. W 2020 roku wartość sprzedaży wyniosła około 37,7 mld euro. Continental zatrudnia ok. 192 000 pracowników w 58 krajach. Działalność związana z oponami obejmuje 24 zakłady produkcyjne i centra rozwojowe na całym świecie

opr. jj

19. lipiec 2024 04:21