StoryEditor

O czym przeczytasz w 5-2022?

New Holland zasilany gazem, test John Deere 7R 350, czy porównanie systemów zawieszenia brony talerzowej Lemken Rubin 10 – to tylko niektóre z tematów, o których przeczytasz w najnowszym wydaniu profi.

21.08.2022., 00:00h

W technice rolniczej dzieje się wiele. Nieustannie pojawiają się nowe maszyny i urządzenia, udoskonalane są znane i sprawdzone konstrukcje i aktualizowane oprogramowanie sterujące maszynami. Wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować sprzęt do potrzeb i trudnych wymagań, jakie stawia im co dzienna praca na roli.

Profi testuje maszyny dla Was!

Z kolei rolą naszej redakcji jest śledzenie tych zmian, informowanie o nowych rozwiązaniach, ale przede wszystkim testowanie dla Was maszyn. Korzystając ze szczegółowych analiz dotyczących łatwości obsługi, jakości pracy oraz profilu przydatności maszyny, który określa w jakich gospodarstwach sprawdzą się najlepiej, oszczędzasz czas na samodzielne żmudne porównania parametrów technicznych, które niewiele mówią o użytkowaniu sprzętu.

Nowości Agro Show

Numer 5-2022 jest wydaniem obejmującym tematyką największe w Polsce targi rolnicze – Agro Show, które w tym roku odbędą się 23-25 września, tradycyjnie na lotnisku w Bednarach. Aby ułatwić spacer po wystawie, przedstawiliśmy w tym wydaniu kilka maszyn, które będzie można zobaczyć po raz pierwszy. W tym roku, wejście na Agro Show jest płatne, o czym piszemy TUTAJ, więc aby ominąć kolejki w kasach, warto wykupić bilety przez Internet. Do tego czasu, zapraszam do lektury profi 5-2022, w którym jak zawsze znajdziesz mnóstwo testów maszyn rolniczych.

O czym przeczytasz w profi 5-2022:

 • John Deere 7R 350 – test ciągnika, który ma mocny i oszczędny silnik, przestronną kabiną, ale małe siłowniki układu kierowniczego. Jak przekłada się to na jego użytkowanie?

 • McCormick X7.624 VT Drive – test ciągnika ze świetnym silnikiem i dobrze dopasowaną przekładnią bezstopniową, ale stosunkowo małą, kabiną. Sprawdź, jakie otrzymał oceny końcowe.

 • JCB Fastrac iCon – nowa wersja szybkiego ciągnika, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od poprzedniej wersji. Ogromnych zmian dokonano jednak w jego obsłudze.

 • New Holland T6.180 Methane Power to pierwszy seryjnie produkowany ciągnik na gaz. Czym, oprócz cichej pracy, różni się od wersji na olej napędowy i w jakich zadaniach sprawdzi się najlepiej?

 • Weidemann 9580T – przetestowaliśmy ogromną ładowarkę z przegubem i wysięgnikiem teleskopowym, którą do obory nie wjedziesz, ale w pracach załadunkowych na wolnym powietrzu czuje się jak ryba w wodzie.

 • Massey Ferguson TH8043 to największa ładowarka teleskopowa w ofercie firmy znanej przede wszystkim z produkcji ciągników. Czy użytkownicy popularnych Fergusonów poczują się w niej jak w domu?

 • Bergmann HTW, Claas Cargos, Joskin Silo-Space 2, Kaweco Radium,  Krone TX, Schuitemaker Siwa, Strautmann Giga-Trailer, czyli druga część testu porównawczego 7 przyczep objętościowych. Tym razem skupiliśmy się na jakości opróżniania przyczep i ich przydatności w poszczególnych zadaniach.

 • Fendt Tigo 75 VR D – w przedpremierowym występie na Podlasiu sprawdziliśmy, jak przyczepa radzi sobie ze zbiorem trawy. Czy podbieracz jest rzeczywiście cichy?

 • Krone BiG Pack 1270 VC z wózkiem Bale Collect to piąta generacja pras wielkogabarytowych producenta ze Spelle. Czy w porównaniu z poprzednimi generacjami lepiej radzi sobie ze zbiorem słomy?

 • Claas Quadrant 5200 Evolution ma w sobie coś z Jaguara. W warunkach polowych sprawdziliśmy model przedseryjny i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

 • Talex OptiDisc 280, czyli prosta i skuteczna kosiarka polskiej produkcji. Jak poradziła sobie z przerośniętym łanem trawy?

 • Trzy odsłony brony talerzowej Lemken Rubin 10: wersja zawieszana, półzawieszana i z jednym kołem podporowym. Która wersja najbardziej pasuje do Twojego gospodarstwa?

 • Agrimet Fortis GT to polski kultywator sprawdzony w trudnych warunkach na mazurskiej ziemi. Czy zdał egzamin w mokrej glebie na pagórkowatych polach?

 • Kuhn Optimer 9000 L – szeroka i wydajna krótka brona talerzowa francuskiego producenta. Czy na szerokości 9 metrów dobrze kopiuje nierówności terenu?

 • Nawigacja FJDynamics, czyli zadziwiająco tania nawigacja, która od niedawna dostępna jest również w Polsce. Czy za 30 tys. złotych można mieć dobrej jakości system prowadzenia automatycznego?

 • Jak usprawnić siewnik, czyli co zrobić, żeby zasiać w terminie, ale się przy tym nie nadźwigać ciężkich worków z nasionami. Rady naszych czytelników z życia wzięte.

 • Reportaż z porównania dwóch zespołów żniwnych marki John Deere: konwencjonalny heder 630R z przenośnikiem ślimakowym staje w szranki z taśmowym RD35F. Który mniej obciąża kombajn?

 • Premiery w Bednarach – czyli, co trzeba zobaczyć na targach Agro Show!

 • Żniwa i siew z top agrar i profi – zobacz co działo się na naszych pokazach, w których pracowało ponad 30 maszyn!

opr. aj

fot. Płachta

23. czerwiec 2024 08:02