StoryEditor

Nowy, pneumatyczny Terrasem

Pöttinger wprowadził na rynek kolejną wersję siewnika Terrasem, który służy do siewu w mulcz, siewu bezpośredniego i na zaoraną glebę.

15.11.2021., 00:00h

Podstawowym warunkiem dobrych wschodów, oprócz optymalnych warunków glebowych jest również dobór rozwiązań technicznych. W tym zakresie Pöttinger proponuje wersję Terrasem, który służy do siewu w mulcz, zapewniając w jednym przejeździe uprawę, ugniecenie wtórne i siew.

Wersja uniwersalna

Producent zapewnia, że koncepcja siewnika z lub bez sekcji uprawowej, przekonuje precyzyjną pracą, uniwersalnym dozowaniem i systemem redlic, który gwarantuje dokładne odłożenie nasion. Elastyczność siewnika przez możliwość wysiania do trzech komponentów jednocześnie, gwarantują optymalny siew i bardzo dobre wschody. Nowy Terrasem jest przeznaczony do siewu w mulcz, siewu bezpośredniego i na zaoraną glebę. O efektywny siew troszczy się elastyczny system dozowania przez inżektor lub zbiornik ciśnienia. Maszyny o szerokościach roboczych między 3 i 6 metrów mają mocną konstrukcją i pozwalają na dużą wydajność. Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia pracę w linii prostej, więc nie występuje ściąganie na pochyłym terenie. Brona talerzowa i redlice do nawozu (wersja D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X. Narzędzia robocze ustawione są tak, aby intensywnie przygotować glebę do siewu. Co ważne, nie ma potrzeby smarowania narzędzi roboczych, ponieważ narzędzia są bezobsługowe.


Wiele wariantów siewu

Single Shoot, DoubleShoot i DoubleShoot-Mix to różne warianty wysiewu, aby dostosować sprzęt do indywidualnych warunków i płodozmianu stosowanego w gospodarstwie. Terrasem D Z pozwala wykonywać sam siew, siew z nawozem i dodatkowymi komponentami, np. mikrogranulat, podsiew lub wysiew drugiego rodzaju nasion  Ponadto komponenty mogą być wysiane na różnych głębokościach. Szyna wysiewająca z systemem redlic Dual Disc zapewnia warunki przestrzenne dla rozwoju roślin. Rozstaw w rzędzie standardowo wynosi 12,5 cm, a na życzenie 16,7 cm, co sprzyja rozwojowi roślin i redukuje zachwaszczenie.

Dwa systemy dozowania

Do wyboru są dwa różne systemy dozowania. Maszyny z pojedynczym zbiornikiem są wyposażona w dozowanie przez inżektor - Terrasem 3000 D do V 6000 D i dodatkowo wszystkie modele Terrasem Classic bez sekcji uprawowej i wysiewu nawozu. Wszystkie siewniki Terrasem Z mają podwójny zbiornik z systemem ciśnieniowym. Podwójny zbiornik ze stałą przegrodą dzielącą przestrzeń w stosunku 60:40, może być również napełniony w 100% nasionami. Zintegrowane czujniki zmiany ciśnienia czuwają nad działaniem systemu.

opr. jj

13. lipiec 2024 09:58