r e k l a m a

Partner serwisu

Nowe prasy zwijające Case IH

Nowe prasy zwijające Case IH

Zamówienia na nowe modele zmiennokomorowych pras zwijających RB HD Pro można składać od lipca 2022 r. To wersja dla większych gospodarstwach hodowlanych i firm usługowych.

Jak wyjaśnia producent – w nowych wersjach są solidne komponenty i mniejsza liczba ruchomych części, co ma zapewnić wytrzymałość pras z oznaczeniem RB 456 i 466HD Pro. Od razu trzeba też wyjaśnić, że termin dostawy wersji z oznaczeniem RB HD Pro przypada na wiosnę 2023 r.

Wzmocnione elementy robocze

Producent stawia na jakość zbioru. W tym celu wzmocniono i zwiększono rolki, wały i tylną klapę. Poza tym przekładnia główna i układ przeniesienia napędu może przenosić większą moc, co wpływa na zwiększenie liczby bel formowanych w ciągu godziny. Case IH wprowadził pewne ułatwienia mające na celu zwiększyć niezawodność i usprawnić konserwację, np. przez zmniejszenie liczby łańcuchów napędowych i rolek zgniatających. Prasa RB HD Pro może osiągnąć przepustowość nawet do 30 t materiału w czasie godziny. Została stworzona do zbioru od słomy i siana przez sianokiszonkę aż po rośliny przeznaczone na paszę o różnej długości cięcia, dzięki nowemu podwójnemu napędowi pasów i bogatemu wyborowi wybieranych z kabiny zestawów noży. Rotor o zwiększonej średnicy pomaga unikać zatorów, a nowa aktywna płyta podłogowa zapewnia ich szybkie usuwanie. 

Wysoki stopień zgniotu

- Całkowicie zmodyfikowaliśmy komorę prasy i bieg pasów – wyjaśnia Michał Jankowski - aby osiągnąć bele o regularnym kształcie i wysokim stopniu zgniotu, które można efektywnie i bez strat przechowywać. Rozmiar beli, liczbę owinięć i stopień zgniotu można ustawić na tej samej stronie wyświetlacza z kabiny. Nowe prasy testowano u rolników w wielu krajach, mające na celu poznanie ich potrzeb i priorytetów. W ramach programu testowania wykonano z wielu różnych upraw roślinnych i różnorodnych warunkach pogodowych ok. 150 tys. bel.

Dwie wersje

Nowe prasy są oferowane w dwóch wersjach formujących bele o różnych wymiarach: RB456 HD Pro pozwala tworzyć bele o szerokości 120 cm i średnicy od 90 cm do 165 cm, natomiast model RB466 HD Pro formuje bele o szerokości wynoszącej również 120 cm, lecz o średnicy 90 - 190 cm. Każdy model można wyposażyć w trzy wersje rotora: rotor podający bez noży, rotor z 13 lub 25 nożami, co w sumie daje do wyboru sześć modeli. 

opr. jj

Zobacz także