StoryEditor

Nowe prasy zwijające Case IH

Zamówienia na nowe modele zmiennokomorowych pras zwijających RB HD Pro można składać od lipca 2022 r. To wersja dla większych gospodarstwach hodowlanych i firm usługowych.

12.06.2022., 00:00h

Jak wyjaśnia producent – w nowych wersjach są solidne komponenty i mniejsza liczba ruchomych części, co ma zapewnić wytrzymałość pras z oznaczeniem RB 456 i 466HD Pro. Od razu trzeba też wyjaśnić, że termin dostawy wersji z oznaczeniem RB HD Pro przypada na wiosnę 2023 r.

Wzmocnione elementy robocze

Producent stawia na jakość zbioru. W tym celu wzmocniono i zwiększono rolki, wały i tylną klapę. Poza tym przekładnia główna i układ przeniesienia napędu może przenosić większą moc, co wpływa na zwiększenie liczby bel formowanych w ciągu godziny. Case IH wprowadził pewne ułatwienia mające na celu zwiększyć niezawodność i usprawnić konserwację, np. przez zmniejszenie liczby łańcuchów napędowych i rolek zgniatających. Prasa RB HD Pro może osiągnąć przepustowość nawet do 30 t materiału w czasie godziny. Została stworzona do zbioru od słomy i siana przez sianokiszonkę aż po rośliny przeznaczone na paszę o różnej długości cięcia, dzięki nowemu podwójnemu napędowi pasów i bogatemu wyborowi wybieranych z kabiny zestawów noży. Rotor o zwiększonej średnicy pomaga unikać zatorów, a nowa aktywna płyta podłogowa zapewnia ich szybkie usuwanie. 

Wysoki stopień zgniotu

- Całkowicie zmodyfikowaliśmy komorę prasy i bieg pasów – wyjaśnia Michał Jankowski - aby osiągnąć bele o regularnym kształcie i wysokim stopniu zgniotu, które można efektywnie i bez strat przechowywać. Rozmiar beli, liczbę owinięć i stopień zgniotu można ustawić na tej samej stronie wyświetlacza z kabiny. Nowe prasy testowano u rolników w wielu krajach, mające na celu poznanie ich potrzeb i priorytetów. W ramach programu testowania wykonano z wielu różnych upraw roślinnych i różnorodnych warunkach pogodowych ok. 150 tys. bel.

Dwie wersje

Nowe prasy są oferowane w dwóch wersjach formujących bele o różnych wymiarach: RB456 HD Pro pozwala tworzyć bele o szerokości 120 cm i średnicy od 90 cm do 165 cm, natomiast model RB466 HD Pro formuje bele o szerokości wynoszącej również 120 cm, lecz o średnicy 90 - 190 cm. Każdy model można wyposażyć w trzy wersje rotora: rotor podający bez noży, rotor z 13 lub 25 nożami, co w sumie daje do wyboru sześć modeli. 

opr. jj

18. maj 2024 14:25