StoryEditor

Nowe agregaty uprawowo-siewne Lemken

Firma Lemken wprowadziła zmiany w agregatach uprawowo siewnych złożonych ze zbiornika czołowego Solitair 23+ i tylnej belki redlic OptiDisc 25. Przyjrzyjmy się im bliżej.

21.07.2022., 00:00h

Technologia ISOBUS jest nowością w modelu Solitair 23+. Regulacja, na przykład dawki wysiewu lub kontrola sekcji szerokości, może być dokonana poprzez sterownik MegaDrill lub bezpośrednio na terminalu ciągnika. Odciąża to operatora i zapewnia efektywne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych i siew bez nakładania się do czterech sekcji szerokości.

Lepszy rozkład masy

W połączeniu z broną wirnikową Zirkon 12 i belką redlic OptiDisc 25, zbiornik czołowy Solitair 23+ tworzy kompaktowy, zwrotny zestaw siewny. Zdaniem producenta, w porównaniu do agregatów zawieszanych  tylko z tyłu, zapewnia to lepszy rozkład masy, co pozwala na zastosowanie mniejszych ciągników. Przedni zbiornik nadaje się zarówno do nasion, jak i do nawozu, dlatego sprawdza się też w połączeniu z siewnikiem precyzyjnym Azurit.

Więcej wariantów

Oprócz dostępnych już na rynku wersji składanych o długości 4 i 4,5 metra, belka redlic OptiDisc 25 będzie dostępna w wersjach sztywnych o szerokości 3 i 4 metrów oraz składanych o szerokości 5 i 6 metrów. Koła podporowe, podczas transportowe zdejmują z tylnej osi ciągnika ciężar do 3,5 tony, co zapewnia zachowanie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia osi i masy brutto ciągnika. Dodatkowy system transportowy, dostępny w najszerszych maszynach blokuje się i odblokowuje w kilku krokach.

 

opr. ap

fot. firmowe

24. maj 2024 06:01