StoryEditor

Nowa stałokomorowa prasa Roll-Bar 125

New Holland Agriculture wprowadził na rynek nową prasę zwijającą Roll-Bar 125. To następca znanego modelu BR6090. 

13.09.2021., 00:00h

Nowa prasa, dostępna w dwóch wersjach, z rotorem podającym i rotorem z 15 nożami ma nowoczesną stylistykę i dużą osłoną boczną, która pozwala na łatwy dostęp podczas czynności konserwacyjnych. Wg informacji producenta model Roll-Bar 125 wyróżnia połączenie masywnej rolki podłogowej, rolki początkowej i wytrzymałych prętów obracających belę w systemie komory Roll-Bar. Zapewniają one wczesne formowanie rdzenia i zwijanie różnych materiałów: od suchej słomy aż po wilgotną zielonkę. 

Amortyzatory gumowe

W nowym modelu jest miejsce do przechowywania zapasowych rolek siatki. Rama główna prasy została zmodyfikowana, a po obu stronach, między główną ramą a klapą tylną, dodano amortyzatory gumowe, co zapewnia łagodne zamykanie. Przednie światła zostały przesunięte, tak aby dostosować je do nowych osłon bocznych. 

Sworznie chromowane

W nowej prasie New Holland wprowadził ulepszenia, których celem jest zwiększenie trwałości i niższe koszty konserwacji. W tym celu zastosowano wysokiej jakości łańcuchy napędowe z chromowanymi sworzniami i hartowanymi płytkami. Mają one dłuższą żywotność, nowe uszczelnione łożyska, co zapobiega zanieczyszczeniu pyłem. Znany, hydrauliczny mechanizm rewersyjny rotora ze sprzęgłem swobodnym jest teraz dostępny w modelach z rotorem podającym, co ułatwia wycofanie materiału w przypadku blokady.

opr. jj

19. lipiec 2024 04:34